Eidmantės vasara. Iššūkiai ir patyrimai

 

Vasaros atostogos ritasi į pabaigą. Mokykla jau ragina ir apie rugsėjo 1-ąją pagalvoti. Ventos gimnazijos abiturientams  tai ypač svarbu – tradiciškai jie rengia mokslo metų pradžios iškilmes, sutinka pirmokus. Todėl jau buvo susitikę, dėliojo būsimo scenarijaus  detales. Tai dar bus, o kokia buvo paskutinė moksleiviška vasara Eidmantei Lileikytei, veikliai ir kūrybingai Ventos gimnazijos abiturientei?

Vasara buvo daugiausiai užimta socialiniais reikalais, sako Eidmantė. Liepą ji dirbo vadove vaikų stovykloje Balsiuose. Tai buvo nauja, neišbandyta veikla moksleivei. Nors stovyklavimas jai, kaip skautei nėra naujiena, bet čia buvo kitaip. Nauja komanda, kitoks ir stovyklos gyvenimo organizavimo būdas. Dešimt dienų ji buvo atsakinga už 19 vaikų. „Mano būryje buvo jaunesnio amžiaus vaikai, tai nemažai teko bendrauti su stovyklautojų tėvais. O tai buvo ir šioks toks iššūkis, ir  visai nauja patirtis, – prisimena Eidmantė. – Patarčiau išbandyti  vadovo darbą vaikų vasaros stovykloje  visiems, kam sunku apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo ar  galvoja apie pedagogo darbą“.  Dešimt dienų su daug atsakomybės ir  mažai miego, bet patyrimai prasmingi, tikina Eidmantė. Ji stovykloje  taip pat vadovavo dailės ir mini golfo užsiėmimams, organizavo vakarą su gitara prie laužo, talentų vakarą.

Vienas iš Eidmantės vasaros „privalomų“  įvykių yra Žemaitijos skautų vasaros stovykla. Ji rengiama netoli Renavo dvaro. Šiemet į skautų stovyklos pastovyklę  buvo pakviestos ir ne skautų šeimos su vaikais. Kol suaugusieji dalyvavo jiems skirtuose užsiėmimuose, Eidmantė su draugais prižiūrėjo mažuosius.  Patirtis!

Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio, rugpjūčio 24 d.,  „VIENYBĖJE“