Eilėraščio istorija ir istorija eilėraštyje

Taip galėtume įvardinti praėjusį šeštadienį dėl visame krašte, ir ne tik, vykusių „Poezijos pavasario“ renginių. Tarptautinio poezijos festivalio dalyviai į mūsų rajoną atvyko iš renginių Joniškio rajone ir susitiko su poezijos gerbėjais Viešojoje bibliotekoje Naujojoje Akmenėje, Kivylių bibliotekoje  bei Papilėje vykusioje  „Lakštingalų nakties”  šventėje. Renginiai subūrė ir krašto  bei kaimyninių rajonų poetus.

„Žydinčiais poezijos pavasario posmais“ pavadintas tradicinis renginys Viešojoje bibliotekoje kasmet rengiamas festivalio „Poezijos pavasaris“ pristatymui. Parengta spaudinių paroda, su atvykstančių ir savo krašto poetų  kūryba.  Parodos eksponatais pasinaudojo net vienas iš svečių, neatsivežęs savo knygos. Karšta šeštadienio popietė ištikimiausių poetinio žodžio gerbėjų neišvedė į pajūrius ar paupius, ir jie nesigailėjo.

Bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pristatė svečius, jų kūrybą, įvertinimus ir apdovanojimus. O kūrėjai  poezijos skaitymus dažniausiai pradėdavo nuo eilėraščio atsiradimo istorijos.

Kaune gyvenantis žemaitis iš Telšių poetas, juvelyras ir tapytojas, medalių kūrėjas ir  pedagogas   Gvidas Latakas nuotaikingai vadovavo svečių pasirodymams.  Režisierius, poetas, prozininkas, dramaturgas, dainų autorius ir atlikėjas Mindaugas Valiukas perskaitė naujausių savo kūrinių ciklą, kuris gimė rengiant lietuvių literatūros ekspoziciją Maironio muziejuje. Poetė, vertėja Ramunė Brundzaitė mūsų krašte su „Poezijos pavasariu“ viešėjo prieš penketą metų, tada dabartinės bibliotekos dar nebuvo.

Triin Paja – viena įdomiausių jaunosios kartos estų poetų skaitė estiškai…

Pažintį su šiuolaikine poezija papildė ir mūsų krašto literatai.

Daugiau  Lilija Smalakienė  liepos 14 d. VIENYBĖJE.