Gražiausiai tvarkomos aplinkos apžiūra – konkursas. Akys raibsta nuo spalvų ir idėjų (6)

Naujosios Akmenės miestas – vieta, kurią mato daugiausia žmonių. Vietiniai kasdien, svečiai- rečiau. Ir kiekvienas susidaro nuomonę, kaip rajono centras atrodo. Bendras rezultatas geras – miestas tvarkingas, kasmet sutvarkoma ar įrengiama nauja vietelė poilsiui, paklojamas šaligatvis ar išasfaltuojama gatvė, daug žalumos. Prie tvarkingos ir gražios aplinkos didele dalimi prisideda gyventojai, tie, kurie imasi iniciatyvos sutvarkyti daugiabučių kiemus, palangėse sutvarko gėlių darželius. Prisideda ir individualių namų savininkai, sodybose palaikantys tvarką.

Yra keli individualūs namai, kurių aplinką galima apžiūrėti kiekvieną vasarą. Ar užsuksi pranešęs, ar netikėtai – rasi tą patį puikų vaizdą. Apžiūros – konkurso taisyklės draudžia  kasmet apdovanoti tų pačių sodybų šeimininkus, skatinami vis kiti žmonės, dėmesys atkreipiamas ir į smulkmenas, į erdves, kurios tvarkyti pradėtos neseniai. Po Naująją Akmenę komisiją lydėjo seniūnas R. Juozapavičius, ko gero, rajono centre seniūnas sulaukė daugiausia klausimų ir prašymų.  Aktyvūs buvo tie, kuriems aplinka, bendrosios erdvės rūpi, nes jau pradėjo kiemų tvarkymo ir gražinimo darbus.

Senamiestyje, Nepriklausomybės alėjos 28 ir 30 namų gyventojai įdėjo pastangų ir lėšų daugiabučių kiemams sutvarkyti, apželdinti ir gėlėmis papuošti. Nepriklausomybės alėjos 30 namo gyventojai aplinką susitvarkė kiek ankstėliau, o 28 namo gyventojai esminių pertvarkymų negali pabaigti, nes laukia aikštelės sutvarkymo, prašo leidimo nukirsti kelis medžius. Be to, gan ilgai tvarkyta vieta šiukšlių konteineriams įrengti. Bet pagrindiniai akcentai jau sudėlioti.

Daugiau trečiadienio, liepos 22 d., VIENYBĖJE.