Gyvenimo dovanų skrynutė

Kovo 11 – ąją Akmenės rajono savivaldybė skelbia vieno garbingiausių apdovanojimų- ženklo „Už nuopelnus Akmenės rajonui“ savininką. Šiemet nuotoliniu būdu, susijungus vaizdu ir garsu, rajono meras V. Mitrofanovas, visais balsais pritarus komisijos nariams, pasveikino apdovanotąją Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto rektorę Rimaną VAPSVIENĘ. Gyvenimas – ne vien veikla universitete. Tai keturiasdešimties metų  pedagoginis darbas Dabikinės V. Zubovo mokykloje, užauginti trys vaikai, džiaugimasis  penkiais anūkais, užuovėja tvirtoje šeimoje, 45 metų santuokos jubiliejus jau paminėtas. Ir, sako Rimana, džiugina kiekviena diena, o visi nugyventi metai sudėti į įsivaizduojamą brangenybių skrynutę.

Pirmas Rimanos Vapsvienės klausimas merui buvo: „Kodėl apdovanojate mane? Juk rajone pažįstate būrį asmenybių tikrai vertų šio apdovanojimo. Džiaugiuosi pripažinimu, bet tuo pačiu man nejauku, nes tikrai nesu išskirtinė,“ –  sakė  Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto rektorė. Nusijuokęs meras atsakė, kad ne jis ar komisija nutarė, bendruomenė – net trimis raštais su dešimtimis pavardžių, rašė prašymus, kad viešai ir prasmingu apdovanojimu poniai Rimanai būtų padėkota už darbą. „Apdovanojimą, jums, Rimana, įteiksime kai galėsime bendrauti susitikdami. Tegul tai bus šventė ir jums, ir visiems, kas džiaugsis kartu su jumis,“- sakė meras.

Kiek žmogui svarbūs apdovanojimai? Rimana supranta garbaus apdovanojimo svarbą, kurį rajone  yra užsitarnavę ne taip ir daug  kraštiečių. „Mūsų vaikams ir artimiesiems svarbu visuomenės nuomonė apie jų tėvus. Šeimos susiėjimuose, ypač kai viešime pas vaikus ir būna svetimų žmonių, jie visada pasidžiaugia manimi ir Jonu, kad Akmenės krašte mus pažįsta ir vertina. Ir mūsų širdyse taip pat užgimsta geras jausmas,“ – sako Rimana. Judviejų du sūnūs su šeimomis gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose, dukros šeima gyvena Kaune.

Daugiau šeštadienio, kovo 13 d. VIENYBĖJE.