Į laisvę – į dešimt nepadarytų darbų

Per ilgos atostogos nėra į naudą, per ilgai būti kad ir  „labai gerbiamais rizikos grupės“ žmonėmis taip pat nebeskamba globojančiai. Karantinas ypač kirto „per nervus“ vienišiems žmonėms. Prisiminkime, kad dešimtys mūsų kraštiečių yra aktyvūs, žingeidūs, keliaujantys, tad nutrauktos veiklos didelis praradimas. Apie visa tai, ir kaip ruošiamasi sugrįžti į įprastą gyvenimą, kalbėjomės su Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto rektore Vilgermina Stoniene.

Sugalvojau Akmenės TAU šūkį pagal jų norus ir planus – į laisvę – į dešimt nepadarytų darbų. Iš tikro, tai karantino metu  nepadarytų darbų liko  kur kas daugiau nei dešimt. Ne tik apie susibūrimų, renginių ilgesį kalbėjomės su V. Stoniene, bet ir apie mažus karantino privalumus, nes ir tokių suradome. „Mes mažais būreliais, kas su šeimos nariu, kas su draugais, nemetėme vieno labai jau mūsiškių pamėgto užsiėmimo – pasivaikščiojimų Akmenės pušyne ir aplinkiniuose miškeliuose.  Vyresnio amžiaus žmonėms, ypač vienišiems, nelabai yra su kuo pasikalbėti. Nebent tarpusavyje.  Tad vaikštinėdami aptariame naujienas, dalinamės receptais, geresnės savijautos patirtimis. Akmenė – nedidelis miestas, tad bendraudavome telefonu, kaimynuose – per tvorą (juokauju). Kai karantinas pralaisvėjo, būdavo, kas bibliotekoje užsako ir parneša knygų, daug skaitėme,“ – pasakojo pašnekovė. Pati V. Stonienė iš naujo atrado skaitymo malonumą, nes anksčiau nebuvo laiko knygoms. Per porą mėnesių perskaitė dešimtis jų. Ir ne ji viena įvardija karantino privalumą – knygų skaitymą. Kiti TAU nariai atgaivino rankdarbių „dirbtuves“. Bet visi kaip vienas laukia – kada gi vėl sueisime į būrį? Liko ilgiausias sąrašas nepadarytų darbų, neįvykusių kelionių, neaplankytų parodų, muziejų, susitikimų… Ką ir kalbėti – slegiantis jausmas atsiskirti nuo visų.

Bet gegužės 25 – ąją  ledai pajudėjo, TAU klausytojai įstatymo numatyta tvarka, kaip leidžiama, susirinko pušyne, mankštinosi, vėl atnaujina pasivaikščiojimus šiaurietiškomis lazdomis.

Daugiau  Roma Jonikienė šeštadienio, gegužės 30 d., VIENYBĖJE.