Ir mafija, ir frakcijos, ir sovietinis kvapas

Birželio 26 dieną įvyko 53 klausimus apsvarstęs trečiasis rajono tarybos posėdis, kuriame visko buvo daug. Ir vis aiškiau dėliojasi vaizdas, kad kukliai opozicijai nepavyks pakeisti jokių numatytų sprendimų. Čia teigiamas vienas aspektas – išgirsime daug viešų paklausimų. Paklausimai – tai mūsų problemos ir kita nuomonė, ir jeigu ne opozicija, niekada ir nieko nesužinotume, vadovautumės apkalbomis.

Trečiasis rajono tarybos posėdis buvo iškilmingas priesaikomis. Atvyko Vyriausybės atstovė ir priėmė priesaikas. Iš Tarybos narių dėl užimamų pareigų išėję T. Martinaitis ir I. Vismantienė, vietas užleido socialdemokratams N. Bartkevičienei ir B. Balkauskui. Gimtadieniniai sveikinimai nuskambėjo Tarybos posėdžiui baigiantis, bet pasveikinsime įvykį pridėję prie svarbių – sveikiname S. Ąžuolienę ir K. Suodį.

Politiniai pareiškimai, kas ir su kuo vienijasi, nuskambėjo iš  pozicijos ir opozicijos. Paskelbta apie liberalų frakciją taryboje, meras paskelbė apie socialdemokratų frakciją, Taryboje įregistruota moterų grupė. Taip pat kaimo plėtros grupė, konservatorių ir krikščionių demokratų grupė bei valstiečių ir žaliųjų grupė.

Posėdyje patvirtinta kelios programos, savivaldybės tarybos veiklos reglamentas, muziejaus, kultūros centro, bibliotekos nuostatai.  Sakoma, kad roges reikia ruošti vasarą, tad svarstyta dėl „Akmenės energija“ planinių investicijų ir šilumos kainos dedamųjų. Pasiūlymams pritarta. Pritarta „Akmenės būstas“ veiklos ataskaitai. Iš tikro, nėra kitos išeities, vargiai  reikalai įmonėje pasitaisė į gerą, bet nebėra vadovo, tad priekaištai būtų į dangų. Tie, kam aktualu elektromobilių įkrovimo paslauga, taip pat ras sprendimą – parvirtinta paslaugos kaina. Taryba pritarė Savivaldybės prašymui įsigyti automobilius – vienas perkamas, kitas išsinuomojamas. Perkamojo kaina iki 48 tūkstančių eurų.

Padiskutuota dėl sveikatos tarybos sudarymo, tačiau tokiuose klausimuose, kur balsuojama, visada laimės socialdemokratai, tad lieka pasiūlyti kandidatai. Gautas Tarybos sutikimas pirminį sveikatos priežiūros centrą prijungti prie ligoninės, bet mero žodžiais tai labiau formalus sprendimas laukiant sveikatos priežiūros įstaigų reformos. Tarybos narys A. Nicius šoktelėjo į sovietinę nostalgiją, ir pasiūlė ligoninę pavadinti vieno buvusio vadovo vardu… Prisiminkime, kad vien sovietinėje nomenklatūroje dirbo dešimtys „nusipelniusių“ komunistų. Mes neturime tiek statinių, kad visų vardus įamžinti. Sąžininga būtų atsiriboti nuo praeities, palikti ramybėje tai, kas buvo. Joks žmogus nebus geras visiems, vien sąžiningus darbus daręs…

Daugiau apie posėdį liepos 1 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ