Išmoksti mėgindamas

Sėkmingas žurnalistui laikas – mūsų kraštą garsinantys jaunosios kartos stalo tenisininkai puikūs pašnekovai, iš kurių išgirdau optimistinių, pozityvių minčių. Ir ypač kalbose apie ateitį ir jauno žmogaus perspektyvas. Sakoma, kad retokai šlovinga istorija tęsiasi ilgai. Bet mums kaži kaip pavyko. Rajone stalo tenisas įsitvirtino ir nepamirštas, neapleistas yra 85 – erius metus. Kaskart buvusius čempionus pakeičia nauji. „Auksinio kirčio“ profesionalus pakeitė jaunos gimnazistės, kurių pavardės įrašytos į geriausiųjų sąrašą. Viena tokių – jaunosios kartos stalo teniso profesionalių, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos trečios klasės moksleivė Karolina KUZNECOVA.

Gali būti, kad gyvenimas neatsitiktinai pasiūlo susitikimus, kurie tampa prisiminimais, kad po kurio laiko vėl susitiktum su tuo žmogumi. Prisiminimuose liko vaizdas, kaip pirmą kartą susitikau su stalo teniso čempione, tuomet pirmos gimnazijos klasės moksleive Karolina Kuznecova. Apie mergaitę buvau skaičiusi ne vieną informaciją sportine tema. Ramučių gimnazijos kolektyvas sumanė atrakciją – ekskursiją po Naująją Akmenę, kai mokytojas ir gidas moksleivis pasiūlo apžiūrėti miestą ir papasakoja jo istoriją. Prisijungiau prie kelionės. Anuomet Karolina „dirbo“ gide. Ji jaudinosi, tikrai įdėjo daug pastangų, kad suvaldytų vyresniųjų klasių jaunimą. Dabar, prabėgus porai metų nuo ano susitikimo, paklausiau – ar baugu buvo? „Prisipažįstu – bijojau. Istorijos mokytoja pasiūlė pamėginti, nes man patinka istorijos pamoka, ir knietėjo išmėginti save. Pamenu, ruošiausi, ką galėčiau įdomesnio papasakoti. Juk anuomet buvau tik gimnazijos pirmokė, atėjusi iš „Saulėtekio“ progimnazijos, ir vyresnių klasių mokinių vengiau, nepažinojau jų. Ryžausi mokytojos paskatinta, ji sakė: „pamėgink, jei nepatiks ir nebedaryk to.“ Patiko,“- įvykius puikiausiai prisiminė Karolina ir pakomentavo pojūčius.

Viena geriausių stalo teniso žaidėjų Karolina pasakė paprastą, bet visiems įsiminti reikalingą mintį: „Žingsnis po žingsnio įveiki save, pamėgini, ką nors naujo, atsirenki, kas tinka. Kaip gali žinoti, ar tau tinka, jei nepamėgini…

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, lapkričio 14 d. VIENYBĖJE.