Kaip pačiupinėti meilę tėvynei

Artėja trys svarbūs įvykiai viename, taip kaip kava, pienas ir cukrus. Tik trijų dalių gėrimą gali išpilti, jei nepatiks, o artėjančių įvykių – Prezidento rinkimų, referendumų dviem klausimais ir Europos parlamento parlamentarų rinkimų nei išspjausi, nei išpilsi. Būtina pasirinkti poziciją – kas bus tavo prezidentas, kokiems mieliems Lietuvos žmonėms leisite prabangiai gyventi išrinkdami į Europos parlamentą,  ir dar du referendumai.

Vienas referendumas tiks kerštaujantiems. Galimybė išsilieti pykčio purslams – tegul bent pora dešimčių Seimo narių nebetenka valdžios ir atlygio. Būtent šio referendumo neperkandu. Suprantu, kad valstiečiai iniciatoriai viliasi ilgam likti valdžioje, kuo mažiau partiniu principu išrinktų priešininkų, tuo ramiau.  Jokių diskusijų, jokių paaiškinimų kaip ir nebuvo. Mums sakė – kai sumažins parlamentarų skaičių, pinigų liks gyvenimui gerinti. Nesąmonių nesąmonė. Kada gi buvo toks stebuklas, kai iš ko nors atėmę kitiems  atiduotų?

Gal būt dvigubos pilietybės tema iš viso nereikėtų pasisakyti, tegul viskas lieka ūke, nediskutuota, tik taktiškai  per socialinę reklamą kviesta rinktis. Bet tuomet nusižengčiau principui pasakyti  nuomonę.  Jei šiai nuomonei  bus bendraminčių – ačiū, jei dauguma prieštaraus – žinosiu, kad esu mažuma.  Prasta tema diskusijai, nes beveik kiekvienas turi išvykusių iš Lietuvos artimų žmonių. Ir jų likimas rūpi.

Esu prieš dvigubą pilietybę, nes niekas neįrodė, kodėl turėtų būti kitaip. Vienintelis motyvas – mūsų mažai, o išvykusieji myli Lietuvą, nors pilietybės atsisakė prieš dešimtmetį  ir gerokai seniau.  Meilė gimtinei per atstumą  tik gražūs žodžiai.

Daugiau Romos JONIKIENĖS pamąstymų  šeštadienio, gegužės 4 d., „VIENYBĖJE“.