Karališkam miegui reikia tinkamos lovos, 5 patarimai kaip išsirinkti geriausią lovą

Į ją norisi atgulti ir čia pat užmigti arba pailsėti tada, kai jau visai nusibaigėte darydami namų ruošos darbus. Na, bet svarbiausia veikla vis tiek yra miegas, kuriam dauguma mūsų skiria per mažai dėmesio. Dėl to rytiniame eisme būname pikti ir nervingi, jaučiame stresą dėl smulkmenų ir sapnuojame blogus sapnus. Kuo lova bus patogesnė ir kuo geriau joje jausitės, tuo didesnė tikimybė, kad miegas bus aukštos kokybės ir nebeliks kuo skųstis. Kad tai būtų ne tik pažadai straipsnyje, bet realybė, štai penki patarimai kaip išsirinkti geriausią lovą, kurioje sapnai bus saldūs, o naktys – nuostabios.

Lovos ilgis

Tikrai nesinori visą laiką būti susirietus. Taip pat gali nesinorėti gulėti ant per ilgos lovos, nuo kurios sunku nulipti arba įsirangyti į savo miego padėtį. Paprastai daugumos lovų ilgiai yra standartizuoti. Vaikiškos lovos būna iki 170-180cm ilgio, o suaugusiųjų lovos būna 200cm ilgio. Jeigu nors vieno iš gulinčiųjų ūgis yra daugiau nei 188cm, vertėtų rinktis dar ilgesnę lovą. Įprastai galvokite, kad jums turėtų likti iki 15cm rezervo kojoms, kad būtų tikrai patogu.

Lovos plotis

Kadangi lova gali būti viengulė arba dvigulė, reikėtų tiksliai įvertinti kokio pločio norisi ir reikia. Tiesa, reikia pasakyti, kad nemažai kam patinka miegoti ant dvigulės lovos net, jeigu gyvena vieni, bet ant viengulės lovos dviese tikrai miegosite sunkiai. Standartinis viengulės lovos plotis yra apie 70-100 cm, o dvigulių lovų varijuoja nuo 120 iki 180 cm. Tiesa, šiuos matmenis gamintojas paprastai derina pagal čiužinius.

Lovos aukštis

Lovos aukštis yra svarbus miego kokybei. Vieniems žmonėms patinka miegoti žemai, o kitiems – aukštai. Treti iš vis nejaučia skirtumo, bet jis, visgi, yra. Matote, svarbu, kad ant būtų nesunku ant lovos kažką užkelti arba nuo jos kažką paimti. Dažniausiai norisi ir, kad žadintuvas, šiuo atveju išmanusis telefonas, būtų nesunkiai pasiekiamas ryte, kada ima skambėti.

Lovos praktiškumas

Čia reikėtų dėmesį sutelkti į kelis dalykus:

  •       Lovos medžiaga – tai gali būti metalas, medis, dirbtinė oda, fanera ir galybė kitų medžiagų. Vienos medžiagos yra gerokai lengviau prižiūrimos už kitas.
  •       Lovos konstrukcija – jeigu lova yra vientisa, ją bus be galo sunku judinti ir perkelti, todėl tai yra nepraktiška, nors dažnai daug kam patinka. Jeigu lova yra suveržiama varžtais, ją lengviau išardyti ir vėl sudėti. Tai yra gerokai labiau praktiška, bet dažniausiai ne taip gražu.
  •       Daiktų dėžės – patalynės dėžės leidžia lovoje laikyti patalus arba kitus svarbius daiktus.
  •       Spalva – ruda, pilka, balta, juoda yra tos spalvos, kurios tinka beveik visur. Ryškios spalvos gal ir atrodo gražiai, bet pasakyti, kad toks audinys yra praktiškas – sunku. Geriausia lovai rinktis neutralias spalvas.

Lova turi būti tinkama standartiniams čiužiniams

Jeigu neturite labai gilių kišenių, geriau nepirkite lovos su nestandartiniais matmenimis. Jos turėtų būti pritaikytos standartiniams čiužiniams. Pavyzdžiui, jeigu jūsų nugara yra prastos būklės arba ja labai rūpinatės ir jums reikia ortopedinio čiužinio, ženkliai pigiau bus pirkti standartinį čiužinį, o ne gaminti jį pagal užsakymą.

Kuo mažiau varžtų ir žemos kokybės medžio

Laikui bėgant varžtai ims atsiskyrinėti, o žemos kokybės mediena girgždės, traškės ir skleis ilsėtis trukdančius garsus. Tai nebus malonu ir komfortiška. Geriau sumokėti daugiau, bet įsigyti ilgaamžiškesnį daiktą. Lova tai ne darbo marškinėliai, ji neturi tik sueiti. Tai turi būti patikimas ir patogus baldas.

Dizaino, kainos ir kokybės santykis

Užsukę į https://www.varle.lt/miegamojo-lovos/ galite rinktis iš daugiau nei 2 tūkstančių pačių įvairiausių lovų iš pačių įvairiausių pardavėjų. Įdomų ir jums patinkantį dizainą rasite tikrai nesunkiai. Klausimas beliks tik ar jus tenkina kainos ir kokybės santykis. Jeigu taip, prekę galite įsigyti ir tik sulaukti jos pristatymo.