Kas sūkuriuoja kultūros versmes Žemaitijoje

„Vienybės“ laikraščio redakcija Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui parengė projektą „Kultūros ir meno versmės Žemaitijoje“ ir sulaukė finansavimo. Atsiveria graži perspektyva įamžinti atkurtos Lietuvos 100-mečio renginius ir žmones, laikraščio publikacijomis liudyti dinamiško laiko fragmentus ateities kartoms. Puoselėjame mintį publicistinių rašinių ciklu priminti Akmenės krašto kultūros ir meno raidą nuo 1918 iki 2018 metų, retro stiliumi grįžti prie šalies Dainų švenčių dalyvių, prie šalies moterų suvažiavimų, susitikimų su iškiliais Lietuvos kultūros ir meno žmonėmis, prisiminti prieškario Lietuvos politikų sąsajas su mūsų krašto kultūros raida. Mums svarbu iš nutolusio laiko prikelti atminimą tų žmonių, kurie jau išėję amžinojo poilsio. Jie išėjo, o jų iškilūs darbai gyvi ir prašosi primenami. Vasarą laukia šalies meno šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Netrukus prasidės televizijos konkursas „Dainų dainelė“. Turime papasakoti apie meno mėgėjų kolektyvus ir jų vadovus, kurie įtemptai dirba ruošdami šventės repertuaro kūrinius, parašyti apie talentingus vaikus ir jų talentų perlus šlifuojančius mokytojus.

Esame numatę ciklą rašinių „Mūsų artimiausi kaimynai“. Į tolimą ir menamą praeitį skaitytojus nukels rubrikos „Mūsų kaimų biografijos“ publikacijos. Džiaugiamės, kad „Vienybei“ rašinių pateiks rajono Garbės pilietis, žurnalistas ir kraštotyrininkas L. Rozga, žurnalistas ir fotomenininkas, buvęs mūsų redakcijos darbuotojas A. Juodpusis ir kiti autoriai.

Kviečiame ir Jus, gerbiamieji skaitytojai, dalyvauti projekte ir pateikti pasiūlymų, apie ką privalėtume parašyti, kokios temos būtų įdomios Jums, kurie žmonės turėtų patekti į laikraščio temų akiratį.

„Vienybės“ redakcija