Kitokie pomėgiai . Akmenys,  žmonės,  arbata …

Tuos žodžius galima surašyti kitokia eilės tvarka, galima pridėti dar menus, kūrybą, kolekcionavimą,  knygas, psichologiją, eterinius aliejus, šeimą, namus… Ieškodama svarbesnio žodžio trumpai apibūdinti Vilmos Janonės pomėgiui,  pasilikau prie šių. „Ne, ne, žmonės svarbiau“, – bandė mane pataisyti Vilma. Tačiau vis tiek visa kalba buvo apie akmenis.

PASLAPTINGAS, BET UŽBURIANTIS MINERALŲ PASAULIS. Naujojoje Akmenėje gyvenančią  Vilmą Janonę pažįstantys žino jos kūrybišką požiūrį į pasaulį ir ryžtą išbandyti ką nors naujo.  Tačiau jos susidomėjimas akmenimis yra išskirtinis. „Man atrodo, kad akmenys su manimi buvo visada“, – į klausimą iš kur atsirado tokia aistra mineralams, – atsakė Vilma. Įvairių mineralų kolekcija jos namuose užima visą kambario sieną. Lentynose didesni ir mažesni, brangesni ir vienetiniai akmenys, su ypatingomis istorijomis ar susiję su konkrečiais žmonėmis.  Draugų lauktuvės iš kelionių Vilmai visada – akmenukas.  Ir tai ją džiugina. Apie savo mineralų kolekciją Vilma gali pasakoti valandas. Pati labiausiai mėgstanti skaidrią kvarco atmainą – kalnų krištolą. Kolekcija prasidėjo nuo labradorito, kurį  jai parvežė lauktuvių  iš Amerikos. „Tai apsaugos akmuo, – pastebi ypatingas jo savybes Vilma, – dabar kolekcijoje bent 30 įvairių tos rūšies mineralų”.

„Man akmuo – žemės dovana mūsų sieloms. Akmenys  turi išmatuojamą vibraciją, kristalinę struktūrą bei specifinę cheminę sudėtį. Kai būna arti žmogaus kūno, o žmogus priima jo energiją,  vibracijos sutampa, tai  atneša pojūčius.  Jei nori, kad akmuo padėtų, reikia pripažinti, kad jis yra gyvas, kaip medis. Jei padeda liepžiedžių arbata, kodėl negali padėti ypatingos mineralų vibracijos“, – sako Vilma.

STIPRIAUSIAS PALAIKYMAS – ŠEIMA.  Vilma su vyru Andriumi augina penktokus Liną ir Ulą, kiti du sūnūs jau suaugę, gyvena užsienyje. Rūpesčio ir dėmesio reikalauja ir tėvai. Vilmai akmenys nėra verslas, tai tik pomėgis, o jis kainuoja. Ji  džiaugiasi, kad sulaukianti stipraus savo šeimos palaikymo.

Taigi, kas Vilmos Janonės pomėgyje yra svarbiau? Harmonija, manau sutiktų su tuo ir Vilma. Skeptikai šyptelės, argi akmenys gali padėti mums tapti turtingiems, mylimiems, sveikiems?  Ko gero ne. Bet jei kas jaučia ir supranta, kad pasaulyje yra daugiau, nei mato mūsų akys, kodėl gi ne.

Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio sausio 23 d. „Vienybėje“