KITOKIE POMĖGIAI. Namai – mano atostogos

Suintrigavo toks  Ventos muzikos mokyklos mokytojos Auksės Nainytės pasakymas. O kalbėjome apie laisvalaikio pomėgius. Nei iš reklaminių bukletų, nei iš kitų papasakotų įspūdžių tikrų atostogų nepajusti, tad pasiprašiau pasidairyti po Auksės „atostogas“. O kai pamačiau, pasakiau sau:  kaip dažnai neišmanydami, kaip rasti džiaugsmo, ieškome ne ten ir ne to.

Kurti namus, namuose kurti. Prisipažįstu, kad buvau netekusi žado, kai  įėjau į Auksės svetainę. Dabar net nepasakysiu, kas labiau užbūrė, ar tas netikėtas baltumas, ar meniškas visko derėjimas. Kol Auksė „sukūrė“ late kavos ir įspūdingo balto aisbergo kokteilio su šilauogėmis, buvau įpareigota uždegti žvakes. Tada ir apsidairiau, ieškodama kambario žavesio paslapties. Balti baldai, baltos užuolaidos ir stebuklingai derantys šviesos šaltiniai, žvakidės ir kiti mažesni ir didesni svetainės atributai kūrė tą užburiantį įspūdį.

„Kaip tu tai padarei,” – natūraliai išsprūdo nustebimo klausimas. „Ne iš karto. Visas dešimtmetis bus praėjęs“, – tikina svetainės šeimininkė. Auksė sako susižavėjusi  Prancūzijos provincijos,  Anglijos dvarų interjerais. O idėjos ateina paprasčiausiai. Žiūri filmą, pamato patinkančią detalę, stop kadras ir tyrinėja.

Siuvinėjimo kryželiu atributų reikia kaip žvejui. Siuvinėjimas Auksę „gelbėjo“ per ilgus ligoninės mėnesius. Dabar siuvinėjimas – lyg atostogų pomėgis.  Patogu, kai siuvinį užsideda ant specialių staklyčių.  Dabar pradėtas labai smulkių dygsnelių  vasaros dangaus su baltais debesimis  paveikslas.

Kiti devyni Auksės amatai.  Kai ką su Aukse  yra suvedusi  joga.  Ji sako ir dabar dar galinti norintiems pravesti jogos užsiėmimus, bet nuolat jau to nebedaranti.  Galėtų norinčius pamokyti sukurti ypatingas lėles.  Būtų neteisinga, jei nepakalbėtume apie profesiją, muziką, kankles. 

Dar reikia pridėti  teatro. Kad vaikų atsiskaitymų pasirodymai nebūtų nuobodūs, jiems mokytoja kuria scenarijus. Rašo scenarijus ir kitiems mokinių koncertams.

…Kaip dažnai mes sakome, o jei turėčiau to, jei galėčiau ten… Bet taip pat  dažnai mes praleidžiame visas progas surasti džiaugsmo. Surasti sau ir pasidalinti. Ačiū Auksei už galimybių nuorodas.

Daugiau Lilija Smalakienė – trečiadienio, sausio 30 d., Vienybėje.

Reklama: lietuviskigaminiai.lt