Kruopiuose – apie žaliavalgystę

Rugpjūčio 20 – 21 dienomis Kruopiuose vyko Ann Wigmore (Onos Varapickaitės), iš Kruopių krašto kilusios ir XX amžiaus viduryje į Jungtines Amerikos Valstijas emigravusios,  želmenų sulčių panaudojimo žmonių sveikatinimui pradininkės pasaulyje pagerbimo ir žaliavalgystės plėtojimo Kruopių bendruomenėje 10 – mečio paminėjimo šventė.

Šeštadienio popietę Kruopių parke karaliavo žalia spalva. Visus dalyvius ir svečius pasveikino seniūnė Rasa Statkuvienė. Sveikinimo žodį tarė netikėtai į renginį užsukęs Seimo narys Dainius Kepenis. Susirinkusiems paskaitą „Gera savijauta visuomet su Jumis: mokslu paremtos žinios sveikatos gerinimui ir palaikymui“ skaitė mokslų daktaras Tomas Vaičiūnas. Ant  A. Wigmore kapo atminimui uždegtos žvakelės.

Kruopių bendruomenė ir jų draugai  iš Šapnagių, Skaistgirio, Raudonskardžio, Akmenupio bei Asta Kiminienė,  Birutė Skuodienė ir „Ugnelė“ paruošė sveikuoliškų patiekalų ir kokteilių, kuriuos ragauti pakvietė visus žaliojo šeštadienio dalyvius.

Ingrida Akulavičienė (Akmenės kultūros namai) supažindino kruopiškius su „Zumba“ šokio  žingsneliais ir pravedė linksmą treniruotę. Padėkota visiems, prisidėjusiems organizuojant žaliąjį šeštadienį. Renginį rikiavo Albertas Adomaitis ir eilučių autorė  Vitalija Žakienė.

Skambias dainas susirinkusiems dainavo Akmenės kultūros namų vokalinis ansamblis (vadovė Sima Girdvainienė), o  vakare koncertą dovanojo Naisių vasaros teatras ir Rimantas Mickevičius.

Sekmadienį Kruopių pagrindinės mokyklos stadione Vitalijaus Damskio iniciatyva surengtas krepšinio turnyras 5×5 –  A. Wigmore taurei laimėti. Turnyro nugalėtojais tapo „KK/FK Kruopių komanda“.

Renginys finansuotas iš Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos ir partnerių lėšų.

Vitalija ŽAKIENĖ

Kultūrinių renginių organizatorė