Kukliai, ramiai į tikslą

Vis daugiau puikių žinių apie jaunuolių pasiekimus šalies sporto varžybose pasiekia akmeniškius. Septyniolikmetis Dominykas STANKUS į tikslą ėjo ramiai, kukliai, be išankstinių „pranašysčių“ apie ketinimą nugalėti. O ketinimų jaunuolis turėjo ir to siekė. Jau žinomas ir sportininko pasirinkimas, Akmenės gimnazijos trečios klasės mokinys naujus mokslo metus pradės Vilniuje, Ozo gimnazijoje, kur dėstoma specializuoto sportinio parengimo programa.

Birželiui įpusėjus Klaipėdoje vyko lengvosios atletikos Lietuvos jaunių čempionatas, kuriame Akmenės gimnazijos auklėtinis Dominykas Stankus rutulio stūmimo varžybose laimėjo čempiono titulą. Geriausias iš geriausių, atvykusių nugalėti. Vaikino treneris mokytojas Steponas Rinkūnas, nuo pirmo mėginimo stumti rutulį iki dabar treniruojantis čempioną, buvo ta „taiklioji akis, kuri pastebėjo, kad Dominykas gali. Ir istorija prasidėjo prieš gerus šešerius metus. Dominykas į tikslą ėjo kantrai, tyliai, be didelės reklamos. Ir tai matome iš fakto, kad čempiono sveikintojai, pasidaliję mintimis socialiniuose tinkluose,  nustebinti žinios.

Rutulio svoris, pasakojo Dominykas, priklauso nuo sportininko amžiaus. Jis stumia 5 kilogramus, o kitais metais jau stums 6 kilogramus. Vadinasi, pergalingam veiksmui atlikti reikės dar daugiau jėgų.  Rutulio stūmikai pirminį veiksmą, nuo kurio priklauso pergalė, vadina sprogstamąja jėga. Kuo galingiau pradėsi, tuo sunkus, apskritas daiktas toliau nuskries. Kurį laiką vaikinas treniruojasi štanginėje. Sako, ne dėl „raumenų kalno“ įvaizdžio, o dėl jėgos.

Apie Dominyką – antradienio puslapiuose.