Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo iškilmės

Akmenė turi entuziastų – ir visko, ko reikia klestėjimui

Vasario 16 – oji Akmenėje buvo gyvybinga, judri, pakili, linksma. Kur kas daugiau komplimentų būtų galima surašyti, pasakojant apie iškilmes, koncertą, sveikinimus. Vien faktas, kad į naujai suremontuotus kultūros namus norinčiųjų dalyvauti šventėje susirinko daugiau, nei salė talpino, demonstruoja akmeniškių aktyvumą, smalsumą ir vieningumą.

Patys akmeniškiai sakė – Vasario 16 – ąją paminėjo džiaugsmingai. Sveikintojų kalbos buvo pakylėtos, koncertas  įvairus ir linksmas. Kvietime į iškilmes akcentuota, kad po renovacijos kultūros namai atveria duris. Buvo smalsu, kaip gi viskas atrodo viduje.

Iškilmės prasidėjo bažnyčioje šv. Mišiomis, klebono A. Gedučio pamokslu. Iš bažnyčios eisena su vėliavomis, kurias nešė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 – osios rinktinės savanoriai, kurių gretose daug paauglių, patraukė prie Nepriklausomybės paminklo. Karininkas, Tarybos narys, Ventos regioninio parko direktorius A. Almanis kalbėjo apie tautos vieningumą ir pastangas nepriklausomybei įtvirtinti. Savanoriai buvo išsirikiavę priešais kultūros namų pagrindines duris, šalia paminko pagarbiai stovėjo tautiniais rūbais pasipuošęs jaunimas. Į iškilmes atėję žmonės išties galėjo jaustis laukiami, eidami pro išsirikiavusius savanorius. Kultūros namų vidus pasikeitė „nuo šaknų“ – šviesu, erdvu, jauku.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, vasario 20 d. „Vienybėje“.

 

101 meno mėgėjas – 101 gimtadieniui

Ventoje vasario 16-osios minėjimas tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis. Po jų Valstybės gimtadienio minėti susirinkta  kultūros namuose. Prasmingai renginio „Gerais darbais Tėvynę puošiam“ pradžioje  nuskambėjo  V.Kudirkos „Tautiškos giesmės“  poetiškos ir patriotiškos  G. Ronkaičio interpretacijos. Po to ir giedojimas atrodė sąmoningesnis. Seniūnė G.Mačiuvienė, pasveikinusi su švente, pasidžiaugė, kad ventiškiai  išlaiko tradiciją ir, tardamiesi su bendruomene, organizacijomis, atranda žmones, kuriuos verta pagerbti ir jiems padėkoti. Rajono meras V.Mitrofanovas sakė, kad krašto klestėjimas prasideda nuo mūsų darbų. Garbę kuria kūrybingi vadovai ir jų meno kolektyvai, mokiniai ir jų mokytojai.  Rajono mero pavaduotojas A.Nicius, sakė, kad visose rajono šventėse buvo gerai, bet Ventoje jis jaučiasi geriausiai.

Tradiciškai paskelbti ir apdovanoti nominacijų laureatai. „Šimtmečio žmogumi“ ventiškiai išrinko Antaną Šapkų.  „Metų poelgio“  nominacijos laureatu paskelbtas Virginijus Maulius.  „Metų iniciatyvos“ laureate paskelbta  Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos vaikų dienos centro vadovė Daiva Urbonė.  Gimnazistai  pelnė  dviejų nominacijų apdovanojimus : „Metų talentas“ – Dominykas Mazaliauskas, o „Metų aktyvistė“ – Eidmantė Lileikytė.

Šventinis  koncertas – išskirtinis tuo, nes, kaip sakė kultūros namų vadovė D.Tenienė, scenoje buvo 101 meno mėgėjas

Daugiau Lilija Smalakienė  trečiadienio, vasario 20 d. „Vienybėje“.

 

Kūryba – geriausia dovana Tėvynei

Naujosios Akmenės kultūros rūmuose penktadienį atidaryta Naujosios Akmenės muzikos mokyklos dailės klasės mokinių kūrybos darbų paroda.  Eksponuojami ir tų, kurie mokosi, ir tų, kurie jau baigė, darbai, tarp parodos autorių ir maži, ir suaugę, taip pat naujai atidarytos dailės klasės Akmenėje mokiniai. Parodoje ir tapybos, ir grafikos, ir keramikos,  taip pat dizaino ir šiuolaikinio meno darbai. 

Išraiškingai menus, kurių mokosi   Naujosios Akmenės muzikos mokykloje, pristatė teatro klasės vaikai, parengti mokytojos Rūtos Zaveckienės. Kankliavo mokytojos Loretos Rimkuvienės kanklininkai.

Daugiau Lilija Smalakienė  trečiadienio, vasario 20 d. „Vienybėje“.