Literatūrinė premija ir svečių ditirambai Akmenės kraštui

Rajono 70-mečio renginiai prasidėjo penktadienį ir sutraukė į mūsų kraštą daugybę svečių ne tik iš sostinės. Svečių dėmesiu ir pagyromis buvo paženklintas ir tradicinis literatūrinis renginys  Viešojoje bibliotekoje. „Poezijos ruduo”  rengiamas  jau 27 kartą, o nuo 2014 metų yra  išskirtinis ir tuo, kad paskelbiami literatūrinės Stasės Niūniavaitės premijos laureatai.

PREMIJA. Paslaptį, kas bus šių metų premijos laureatas, Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė kantriai saugojo. Įkyriai klausinėjama tik atsakė, kad nenusivilsi. Intriga išliko, nes pasidairęs po  salę tarp renginio dalyvių nebūtum atspėjęs. Renginį pradėjusi Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė pristatė  bibliotekoje parengtas ekspozicijas, skirtas rajono 70-mečiui.  Lankytojus pasitiko rajono garbės piliečių galerija,  kraštotyrinės medžiagos ir spaudinių bei režisierei, literatei Stasei  Niūniavaitei skirta ekspozicijos. Iki renginio bibliotekininkai  aplankė režisierės Stasės Niūniavaitės amžinojo poilsio vietą.

2020 metų literatūrinė Stasės Niūniavaitės premija paskirta rašytojui, poetui Juozui Erlickui. Juozas Erlickas kilęs iš Svirkančių, tada dar priklausiusių  mūsų rajonui.   Į renginį laureatas neatvyko, bet padėkojimą atsiuntė elektroniniu laišku, pažadėjo, kad   Akmenės krašte  apsilankys. Rajono mero pavaduotojas T. Martinaitis  perskaitė rajono mero V. Mitrofanovo  sveikinimo raštą laureatui. Įkvėpimas yra dovana, sakė  vicemeras,  to palinkėdamas ir visiems renginio dalyviams.

Rašytoją poetą, publicistą J. Erlicką ir jo kūrybą pristatė Z. Sinkevičienė  ir K. Urniežienė, skaitė jo eilėraščių. Vaizdo įrašai leido pasiklausyti rašytojo balso ir dainų.

Šiemet be Juozo Erlicko premijai nominuoti Andrius Almanis ir Gražina Blinkinienė.

Renginyje dalyvavo jau apdovanoti šia premija D. Milukaitė-  Buragienė, K. Krencius.

“POEZIJOS RUDUO”. Literatūrinė renginio dalis,  dėl kurios ir susirinko  literatai iš įvairių rajonų,  taip pat paženklinta pagyromis mūsų kraštui. Kiekvienas turėjo  savų sąsajų ir sentimentų. Tad ne vienas posmas tam buvo paskirtas. Kuriančius žmones ypatingai bendrystei suvienijo poetinis žodis. Žmonės džiaugėsi galimybe susitikti ir pasidalinti.

Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio, rugsėjo 9 dienos VIENYBĖJE.

Jono Vapsvos nuotraukos.