Mūsiškis – pasaulio stipriausiųjų komandoje

Žinome, džiaugiamės, didžiuojamės stipriausiu pasaulio ugniagesiu Gintautu SAMAUSKIU. Jis su komanda Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kalifornijoje, Sakramento mieste vasarai baigiantis stipriausio ugniagesio sporto pasaulio čempionate laimėjo trečiąją vietą. Neįtikėtina sėkmė – tokia pirmoji mintis. Bet tikrovė kitokia: sėkmė  metai po metų, čempionatas po čempionato  uždirbama sunkiomis treniruotėmis, didžiuliu noru išnaudoti visas fizines jėgas laimėjimui pasiekti.

Su Gintautu susitikome trumpam, darbas toks, kad laiko yra tik per pietų pertraukėlę. Iki mudviejų  pokalbio   stipriausiųjų ugniagesių sporto atstovas jau spėjo susirinkti padėkas, buvo pagerbtas vidaus reikalų ministro, rajono mero, be abejo, kolegų, šeimos, pažįstamų. Ugniagesys gelbėtojas facebook paskyroje perskaitė nuoširdžiausių linkėjimų, nuostabą išsakiusių tautiečių palaikymo žodžių. Gintautas užsitarnavo viską, už ką yra giriamas.

G. Samauskis baigė Papilės Simono Daukanto gimnaziją, jam 27 metai, vedęs, augina sūnų. Metus jaunas vyras dirbo policijoje, yra baigęs Klaipėdos policijos mokyklą, tačiau pasikeitus pareigūnų darbo specifikai, Gintautui nebesinorėjo blogai jaustis. Nors, kaip pats sako – policininko darbas patiko, jis neteigia, kad niekada negrįš į profesiją, kurios mokėsi. Ugniagesio gelbėtojo profesija taip pat atsakinga, taip pat rizikinga, reikalaujanti didelių fizinių pastangų.

Romos Jonikienės rašinys  šeštadienio lapkričio 24 d. VIENYBĖJE.