Pamatėme, koks yra menų uraganas

Buvo penktadienis, gruodžio 13 – oji,  mėnulio pilnatis. Ką sako tokie požymiai? Keista diena, kai gali nutikti bet kas. Taip pat anoji diena buvo šventosios Liucijos – šviesos diena. Tad ir nutiko daug šviesių dalykų. Ventos muzikos mokykla paminėjo keturiasdešimtąjį gimtadienį. Mokytojai ir mokiniai norėjo parodyti visko daug ir gražaus – ko galima išmokyti ir išmokti, ką galima dovanoti kitiems.

Šviečiantys Ventos kultūros namai ir į tą pačią pusę traukiančių žmonių būreliai signalizavo, kad kažkas bus… Pravėrus duris pagavo ir įsuko Mažeikių Vytauto Klovos  muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro „Griaustinis” grojamos melodijos. Kultūros namų fojė eksponuojama rajono švietimo įstaigų  jaunųjų dailininkų kūrinių paroda prikaustė dėmesį.

Atvykome gerokai iki koncerto ir iškilmių, bet buvo kur kas ankstesnių už mus – salė beveik pilna žiūrovų. Abiejose scenos pusėse – multimedijų ekranai, o juose  jaunųjų menininkų kūriniai keitė vienas kitą.  Tuo pačiu būdu pristatyti visi atlikėjai. Tad kiekvienas, o ir nenugirdęs, kas dainuoja, groja ar šoka, informaciją galėjo perskaityti ekrane. Gimtadieniui skirto koncerto rengėjai suplanavo dviejų dalių pasirodymą. Pirmoji dalis su maža išimtimi skirta svečių pasirodymams, antroji – saviškiams ir sveikintojams, panorusiems tarti žodį ir padovanoti gėlių. Koncertuojančiųjų buvo gausu,  kada, jei ne šventinį vakarą, puikus metas parodyti bent mažą dalelę pasiekto rezultato. Šventės simbolis – penktą kartą pagal Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio programos projektą sukviesto renginio „Menų mozaika“ – kaleidoskopas.

Keturiolika pasirodymų pamatėme ir išgirdome pirmoje šventės dalyje.

Trylika pasirodymų laukė antroje koncerto dalyje.

Romos Jonikienės rašinys šeštadienio, gruodžio 21 dienos VIENYBĖJE.