Profesija pasisiūlė pati

Pasitikėti ir viltis, kad atskubėjus greitosios pagalbos medikams tau ar tavo artimajam pavyks išsikapstyti iš negalavimo, deja, nėra lengvas emocijomis jausmas. Vilties suteikia tavęs gelbėti atskubėję žmonės. Akmenės rajono gyventojai, miela ir malonu tai žinoti, nuoširdžiai pasitiki Greitosios medicinos pagalbos paramedikais. Įstaigos vadovu pradėjęs dirbti Justinas Stašys subūrė profesionalų kolektyvą. Skaitydami informacijas apie jų pasiekimus varžybose, apie mokymąsi dirbti nauja įranga, apie nupirktą  moderniausia įranga sukomplektuotą automobilį, jaučiamės kur kas saugesni ir pasitikime.

Akmenės greitosios medicinos pagalbos centras gegužės pirmąją savaitę pasidalijo džiugia žinia apie kolektyvo narį, paramediką Liutaurą BALSERĮ. Įraše prisimenama, kad Liutauras su mūsų krašto greitosios pagalbos brigada dirbti pradėjo prieš dvejus metus. Jis kilimo ir gyvena  Raseiniuose. Yra  skubiosios medicinos pagalbos paramedikas, Kauno ir Palangos Karaliaus Mindaugo paramedikų mokyklos profesijos mokytojas, paramedikų praktikos egzaminų vertintojas, Greitosios medicinos pagalbos varžybų prizinių vietų laimėtojas, dirba ir Šiaulių  klasterinėje brigadoje. Kaip sako patys medikai – tai jau aukštas lygis. Todėl džiagiamasi, jog VšĮ Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotis skyrė Akmenės rajonui ypač reikalingą klasterinę skubios pagalbos  brigadą. Liutauras pasirengęs ir ves kursus šalies paramedikams.

Į Akmenės rajone esančią laisvą vietą pretenduoti sugalvojo pats Liutauras. Parašė CV ir atvyko pasikalbėti su vadovu. „Buvau kostiumuotas, taip, kaip į šventę. Suskambo direktoriaus telefonas, skubus iškvietimas. Direktorius klausia – ar važiuosi padėti? Sakau – važiuoju. Lyg kas tyčia egzaminą būtų surengęs. Viskas gerai baigėsi, bet kai save įsivaizduoju paciento namuose: laksto kažkoks kostiumuotas…juokas ima,“- ir linksmų istorijų papasakoja Liutauras.

Smalsumas vertė domėtis papildoma informacija apie Liutaurą, ir jį patį pakalbinti. Linksmas, žodžio kišenėje neieškantis paramedikas prisipažino profesiją atradęs ir į ją visiškai pasinėręs atsitiktinai…

Visas rašinys gegužės 20 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ