Savaitės akcentas – knygų namų jubiliejus

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Nauja realybė – naujos formos“  prasidėjo penktadienį. Jos renginiai antrą kartą vyksta virtualiai. Tačiau Ventos miesto bibliotekai ši savaitė pažymėta ir ypatinga sukaktimi. Čia ir virtualios, ir parodos bibliotekos patalpose  suvienytos vienos temos „Laikas gyvena knygose: 60 metų kartu.“  Jubiliejui skirtos parodos „Prisiminimų atspaudai išlikę darbuose ir nuotraukose“ fotografijas ir karpinius gali pamatyti bibliotekos languose. Tai Ventoje pastebimai  išskiria jubiliejų švenčiančius knygų namus.

Bibliotekoje veikia  jaunųjų ventiškių menininkių Justinos ir Raimondos Balčiauskaičių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje , kūrybinių darbų paroda „Mintimis ir darbais į gimtinę“. Vaikų ir suaugusiųjų  mintys apie knygas ir biblioteką sugulė į atskirą ekspoziciją.  Ryškią kūrybinę žymę savo laiku Ventoje  paliko studija – galerija „Ventos mūzų  malūnas“.  Apie tai paroda „Jie lieka net išėję.“

 Asmeninių patirčių, susijusių su bibliotekos veikla, prisiminimuose išsaugojęs yra ne vienas ventiškis. “Kraštotyros fonde sukaupta daug įvairių dokumentų, bibliotekos interjerą puošia tautodailės dirbiniai. Suplanuota jubiliejinė šventė, ji laukiama ir i įvyks. Reikia dar truputį  laiko“ –  sako jubiliejų švenčiančių knygų namų darbuotojos Roma Miltinienė ir  Virginija Varanavičienė.

Laikas, kuris simboliškai sukrenta į sukaktį, patvirtina, kad reikalingumo egzaminas išlaikytas. Kokie įvykiai ir žmonės yra tiltu iš praeities į dabartį?

Purvių ir Ventos kaimų teritorijoje  besiformuojantis būsimasis Ventos miestas 1961 metais surado patalpas bibliotekai dabartiniame Ventos seniūnijos pastate. Buvo skirtas vienas mažas kambariukas. Vienuolika metų knygas dalijo pirmoji bibliotekininkė Valerija  Juškienė. Vėliau  kurį  laiką bibliotekai vadovavo Leonora  Čerpaitė,  Audronė Vaišnoraitė, knygas skaitytojams išdavinėjo Audronė Petrulionytė,  Zina Jucienė, Nijolė Baltutytė, Olga Visminienė.  Vadovauti bibliotekai pradėjau 1985 metais. Nuo 1988 tris dešimtmečius kartu dirbome su  bibliotekininke Daiva Balčiūnaitė. O prieš metus bibliotekoje iš socialinio darbo  atėjo dirbti jauna ir meniškos sielos  Virginija Varanavičienė.

Daugiau apie Ventos bibliotekos  istoriją, svarbiausius įvykius ir žmones Lilijos Smalakienės pokalbyje  su Ventos bibliotekos vadove Roma Miltiniene trečiadienio, balandžio28 d. VIENYBĖJE