Sklandytojai veteranai

Akmenės rajonas dešimtmečius buvo vienas žinomiausių sklandytojais. Varžybų nugalėtojai, o tokių yra buvę ne vienas, įrašyti į rajono garbės istoriją. Patys ištvermingiausi ir „sergantys“ padangių liga iki šiol nemeta šio sporto. Birželio 15 – ąją Kauno aeroklube vyko Lietuvos senjorų sklandytojų varžybos, organizatorius – Lietuvos sklandymo sporto federacija.

Varžybos vyko  Pociūnų aerodrome, jos jau tradicinės –  penktosios – Aleksandro Jonušo, buvusio ilgamečio Kauno sklandymo klubo viršininko, sporto meistro ir rekordininko pagerbimui skirtos, į kurias kasmet susirenka aviacijos veteranai iš visos Lietuvos. Varžomasi dėl tiksliausio nusileidimo sklandytuvu.

Akmenės rajoną atstovavo penki sklandytojai: V. Donėla, jis pasirūpino ir komandos marškinėliais su logotipu, A. Jankus, L. Valantis, A. Maneikis, A. Švažas.  Visi 5 dalyviai turėjo apskrieti „dėžutę“ ir tiksliai pagal ženklus nutūpti. Pirmąją komandinę vietą laimėjo Kauno klubas, antrąją Biržų, o Akmenės rajono komanda trečia. Sklandytojams senjorams labai svarbu ne vien varžybos, jiems malonu susitikti su bendraminčiais, draugais, prisiminti ilgus pažinties dešimtmečius.  Vyriausias amžiumi varžybose dalyvavusių sklandytojų 90 – metį atšventęs vyras.