Susipažinkite su tikruoju Kalėdų Seneliu

Algimantą RAŠIMĄ pažįsta daugelis mūsų krašto žmonių. Tačiau pastaruosius tris dešimtmečius jis žinomas ir plačiau Lietuvoje. Jau daugiau nei trisdešimt metų geros nuotaikos, humoro nestokojantis ir betarpiškai bendraujantis vyras sako esąs tikru tikriausiu Kalėdų Seneliu. Mintis pakalbinti nuoširdumo, savanorystės principus puoselėjantį kraštietį kirbėjo seniai. Tačiau laukiant didžiųjų metų švenčių toks rašinys galėjo būti suprastas kaip reklama. Persiritę į naujus metus apie tai kalbėti galime.

Pirmą kartą Kalėdų Seneliu Algimantas stebuklingu būdu tapo 1986 metais. Turėdamas didelės meno mėgėjo aktoriaus patirties ir gebėjimą užmegzti kontaktą su žmonėmis, jis noriai pasirinko  šį amplua, nors anuomet nė neįtarė, jog pirmasis bandymas taps nuolatine didžiųjų metų švenčių rutina, nepaleidžiančia jo daugiau nei tris dešimtmečius.

Prieš dešimt metų jis įsitvirtino sostinėje, kur pirmą kartą pasikvietė  vienas Vilniaus darželis. Sutarė, jog dirbs beveik be atlygio – po simbolinį 1 litą už vaiką, ateinantį į šventę, tačiau pedagogų prašęs vieno – jei kuris tėvas negali atnešti to mokesčio, lai ir neneša, nes kalėdinė dvasia- tai ne pinigai, o nuoširdus bendravimas. Pinigai pasikeitė, tik sąlygos ir eurų skaičius liko tas pats. Todėl nenuostabu, kad vis daugiau sostinės, Panevėžio, Mažeikių, Elektrėnų miestų ir rajonų darželių, vietos bendruomenių šventėse aidi Algimanto lūpinės armonikėlės, gitaros garsai. Rinkoje panašias paslaugas siūlantys „konkurentai“ švenčių laikotarpiu lupa didelius pinigus, nors dažniausiai dvasingumo jų darbe nedaug. Tuo tarpu Algimanto požiūris priešingas – svarbu šventė, nuotaika, galimybė šėlioti kuo ilgiau…

Viso Ramūno ŽIMANTO rašinio ieškokite sausio 15 d. numeryje