Šventiškai ir kasdieniškai

Netriukšmingai šventėme spaudos dieną.  Apsikeitėme sveikinimais su kolegomis, redakcijoje sulaukėme svečių ir laikraščio bičiulių sveikinimų.  Esame dėkingi už nuoširdų dėmesį ir palaikymą.

Vertiname ir branginame laikraščio skaitytojus, autorius, bičiulius. Tačiau kai kurie įvykiai laikraščių leidėjams kelia susirūpinimą. Vienas jų – nebeleidžiamas dienraštis „Lietuvos žinios”, Jonavos rajono laikraštis „Naujienos” ir portalai „lzinios.lt” bei „jonavosnaujienos.lt”. „Lietuvos žinios” – vienas seniausių Lietuvos laikraščių, įsteigtas 1909 metais vietoje pirmojo lietuviško laikraščio „Vilniaus žinios“, leisto po spaudos draudimo lietuviškais rašmenimis panaikinimo.

Kokybišką žurnalistinį turinį kuriančios laikraščių redakcijos jau daugelį metų patiria spaudimą dėl konkurencinės aplinkos su interneto žiniasklaida. Didelės išlaidos spaudos leidinių spausdinimui ir platinimui. Net kai kurių kandidatų į prezidentus reklaminiai leidiniai spausdinti kaimyninėje Lenkijoje…

Nors interneto žinios tampa vis populiaresnės, tačiau „laidoti“ popierinę žiniasklaidą dar anksti. Gegužės 3-oji – Pasaulinė spaudos laisvės diena, o gegužės 7-ąją minėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Spaudos laisvė yra vertybė. Vertybė yra ir lietuvių kalba. Rengdami publikacijas, stengiamės ją saugoti nuo klaidų. Branginame savo skaitytojus. Kviečiame likti bičiuliais su rajono laikraščiu, su “Vienybe“. Dalinamės šventiniais  linkėjimais, jie mums visiems.  „…tebūna mūsų visų žodžiai tikslūs ir švarūs, šviesūs ir prasmingi… Įkvėpimo ir kūrybinės sėkmės… Ačiū, kad esate, būkime kartu!“

Kviečiame likti bičiuliais su rajono laikraščiu, su „Vienybe“.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, gegužės 11 d., VIENYBĖJE.