Tradicinis Florijono šeštadienis

Pirmasis gegužės šeštadienis Akmenėje pradedamas gaisrinių automobilių sirenų gausmu – taip rajono ugniagesių komanda kviečia visus į profesinę – ugniagesių globėjo Florijono šventę.

Ramūnas ŽIMANTAS

Šių metų šventė, vėl gi – tradiciškai, paženklinta puikiu saulėtu oru. Tačiau šį kartą būtą ir tradicinių reikalų, ir naujienų. Tradicija tapęs gaisrinių automobilių paradas gaudžiant sirenomis miesto gatvėmis. Ne visai tradiciška, kad tarp automobilių tik vienintelis likęs „ZIL“as, kokių ankstesniais metais buvo daugiau. Likusieji – naujesni, kokybiškesni žinomų ir patikimų automobilių gamintojų specialieji ugniagesių automobiliai.

Tradicija – sveikinimo kalbos, šiemet buvo su korekcijomis. Į svečius atvyko tik rajono meras Vitalijus Mitrofanovas. Jis dėkojo ugniagesiams – gelbėtojams už tarnybą, kurioje dažniausiai priimami nestandartiniai sprendimai, nes kiekvienas jų darbo atvejis – skirtingas. Meras sakė, jog bendradarbiavimas šiame laikmetyje yra toks įvairiapusis, kad kartais sunku įsivaizduoti. Pavyzdys  buvusių  gaisrinių automobilių perdavimas kariaujančiai Ukrainai.

Ugniagesių komandos vadovas Vladimiras Silvaško antrino merui, sakydamas, jog ir paskutinis dar likęs ir kol kas tarnyboje naudojamas, Agluonuose esantis senasis gaisrinės automobilis rajono tarybos sprendimu  šiemet bus pakeistas, tad tikėtina, kad Ukrainą pasieks dar viena parama.

Tradicija – išleistuvės į užtarnautą poilsį. Šiais metais Florijono šventėje mero padėkos raštu, komandos dovanomis palydėtas Papilės grandies ugniagesys gelbėtojas Ignas Zaramba. „Vienybei“ trisdešimt ketverius metus tarnybai paskyręs Ignas sakė, kad nebuvo dienos suabejoti savo pasirinkimu. Nors du sūnūs pasirinko kitokias profesijas – vienas pasuko medicinos, antrasis – informacijų technologijų pusėn, senelio darbu labai domisi augantis anūkas…

Visas rašinys balandžio 8 d. numeryje

Ignas Zaramba