Trys kartos

Sužinojus, kad iš gimtųjų vietų neišvyko trys giminės kartos, o kur kas anksčiau tose pat žemėse gyveno dar gal kelios proprosenelių  šakos, pagarbiai žaviesi žmonių pasiekimais, sėslumu ir pastangomis įsitvirtinti. Ūkininkaujant vien „įsitvirtinti“, tai yra,  turėti kur gyventi ir ką valgyti, neužtenka. Svarbiausia stengtis modernizuoti ūkį, investuoti į techniką ir žemės našumą. Ir daug dirbti. Lankydamiesi pas ūkininkus, pristatytus nominantais apžiūroje „Metų ūkis 2022“, svečiavomės Stasio ir Janinos NAKTIGALŲ namuose.

Kruopių seniūnijos Jautmalkių kaime po vienu stogu gyvena trys Naktigalų kartos. Ūkio šeimininkai Janina ir Stasys, judviejų du sūnūs ir Stasio tėtis Pranas. Būtent tas senasis ąžuolas Pranas su žmona (jau išėjusia amžinybėn) labai vertino žemę, norėjo šeimininkiškai tvarkytis. Tai, ką puoselėjo, perdavė sūnui Stasiui. Ir jis išplėtė dirbamus laukus, pirko techniką, pasiekė gerų rezultatų. Nors ir nenašios šio krašto žemės, Naktigalai sėkmingai ūkininkauja: tėvo Prano Naktigalo ūkį 2008 metais perėmė sūnus Stasys. Ūkis įregistruotas 1997 metais. Deklaruoja 120 hektarų, augina grūdines kultūras. Ūkyje talkininkauja  sūnūs Rokas ir Remigijus. Vaikinai dirba rajono įmonėse.

Janina taip pat mūsų krašto žmogus – ji iš Alkiškių kaimo.  Pasidžiaugėme, kad gyvenamasis namas renovuotas, gražėja aplinka, paklausėme – ar įsivaizduotų save gyvenant mieste, moteris juokiasi: jaunystėje svajojo apie miestą…

Visas rašinys spalio 1 dieną

Roma JONIKIENĖ