Ūkis nuo pamatų

Kasmet Ūkininkų sąjungos Akmenės skyriuje vasarai baigiantis būna malonus sujudimas – susitinkama su pretendentais į „Metų ūkis“ apdovanojimus. Apsilankoma ūkiuose, sodybose, apžiūrima technika, be to, reikia užpildyti nemenką krūvelę dokumentų. Akmenės rajono ūkininkų sąjungos skyriaus pirmininkė Gražina Gauronskienė taiko pažangų atrankos būdą, ji gerokai iš anksto, sakykime, prieš metus ar dvejus iki konkurso, numato, kas galėtų pretenduoti į apdovanojimą. Tuomet visą tą laiką domisi ir ragina galimus pretendentus dalyvauti, sutvarkyti ūkį pagal reikalavimus.

Tiek praeiti metai, tiek šie, supančiojo ribojimais. Stengtasi, kol neįsigaliojo griežtesni draudimai, aplankyti „Metų ūkis 2021“ pretendentus. Tik pradėjus kelionę į tris ūkius Kruopiuose, Kivyliuose ir Žerkščiuose, skyriaus pirmininkė G. Gauronskienė gyrė ir pačius šilčiausius atsiliepimus išsakė apie lankomus ūkius. Į kelionę pas ūkininkus kartu su Ūkininkų sąjungos Akmenės skyriaus pirmininke išsiruošė  specialistės, galinčios įvertinti ūkių specifiką  A. Kiminienė ir A. Noreikienė

Kruopių miestelyje gyvenanti ūkininko Aido Šalavėjaus šeima man pažįstama iš puikiai tvarkomos sodybos aplinkos. Už įdėtą darbą, tvarką, jaukumą šeima du kartus apdovanota gražiausiai aplinką sutvarkiusių sodybų konkurse. Ir pripažinimą įrodantys apdovanojimai puikuojasi ant atnaujintos sodybos sienos kartu su senojo namo, kurį Šalavėjai renovavo, nuotraukomis. Įdomu matyti, kaip bakūžė virto puikiu šeimos namu. Aidas Šalavėjus kurį laiką ūkininkauja kartu su sūnumi Nedu. Dirba per 140 hektarų,  specializuojasi augalininkystėje.

Apie kruopiškius ūkininkus Šalavėjus – Romos Jonikienės rašinys trečiadienio „Vienybės“ laikraštyje.