Užteko vieno apsilankymo, kad pasijustų žmogumi

„Noriu padėkoti visam Akmenės sveikatos centro personalui, o ypač savo šeimos gydytojai Zitai Suveizdienei už nuoširdų ir nesuvaidintą rūpestį mano sveikata. Stebuklų nesitikiu, nes esu jau nebe jauniklė, todėl ir mano sveikata nėra geležinė – vis suskausta tai ten, tai šen, kartais bendras silpnumas apima, bet prieš keletą savaičių buvau visai „sugriuvusi“. Jaučiausi taip blogai, kad maniau, jog gyva nebeišsikapstysiu, bet po apsilankymo naujajame Akmenės sveikatos centre grįžau ne tik geresnės nuotaikos, labiau pasitikinti savimi, bet ir sveikesnė, nes mano gydytojos ir sesučių dėmesingumas bei skirtas gydymas suteikė vilčių pasveikti“, – savo sprendimu pereiti gydytis į privatų Akmenės sveikatos centrą negali atsidžiaugti į redakciją paskambinusi akmeniškė Irena G., kuri visiems pataria pasekti jos pavyzdžiu.

Pradžiugino pacientų aptarnavimo kokybė

„Nuo pat naujojo Akmenės sveikatos centro atidarymo dienos mano kaimynė Angelė vis burbėjo, kad į naująjį sveikatos centrą perėjo dirbti tos pačios daktarės ir seselės iš valdiškos poliklinikos, todėl tai esanti ta pati mergelė tik su kita suknele. Bet man užteko vos vieną kartą apsilankyti naujajame Akmenės sveikatos centre – ir iš karto pasijutau žmogumi, nes savo akimis pamačiau, kad čia yra visai kitas pacientų aptarnavimo lygis nei valdiškoje poliklinikoje“, – maloniais pokyčiais naujoje įstaigoje stebisi Irena G.

Moteris sako, kad dabar labai džiaugiasi, jog nepaklausė savo kaimynės ir paskui savo šeimos gydytoją iš valdiškos poliklinikos persirašė į privatų Akmenės sveikatos centrą.

Patyręs daktaras – tikslesnė diagnozė

Pakanka tik peržiūrėti Akmenės sveikatos centre dirbančių gydytojų sąrašą ir nekyla abejonių, kad buriant gydymo įstaigos kolektyvą čia buvo pakviestos dirbti pačią didžiausią patirtį rajone turinčios gydytojos. Tai daugeliui Akmenės rajono gyventojų pažįstamos šeimos gydytojos Vida Pužienė ir Zita Suveizdienė, vidaus ligų gydytojos Nijolė Bartkevičienė, Jadvyga Daukantaitė ir Regina Pukinienė. Tai tikros savo darbo profesionalės, kurių atskirai pristatinėti akmeniškiams jau nebereikia.

Dar ir dabar ne vienas pacientas šių pamėgtų gydytojų vis  ieško senojoje valdiškoje poliklinikoje, o ten jų neradęs skuba į pačiame Naujosios Akmenės centre, adresu Respublikos g. 1A, įsikūrusį Akmenės sveikatos centrą. Juk savo pacientą gerai pažįstanti šeimos gydytoja gali greičiau ir tiksliau nustatyti ligos diagnozę, skirti tinkamą gydymą, nes jai nereikės pusvalandį, o gal ir dar ilgiau, skaityti paciento ligos istoriją.

Pacientai turi prisirašyti patys

„Nors turiu šimtus pacientų, bet pamačiusi savo ligonį iš karto prisimenu visus ankstesnius jo negalavimus, kokių vaistų jis netoleruoja, kam yra alergiškas, vos susitikę kalbamės atvirai – kaip seni pažįstami. O tai labai svarbu, nes pacientas turėtų pasirinkti tik tokį gydytoją, kuriuo tiki ir pasitiki, tik tada gijimo procesas bus sėkmingas“, – įsitikinusi šeimos gydytoja Zita Suveizdienė.

Daktarė primena, kad jai perėjus dirbti į Akmenės sveikatos centrą jos buvę pacientai nėra automatiškai perrašomi prie naujos gydymo įstaigos, nes tuo turi pasirūpinti patys. Pacientai, norintys ir toliau gydytis pas savo pamėgtą šeimos gydytoją, turi paskambinti į Akmenės sveikatos centro registratūrą telefonais: (8 425) 46 336, (8 425) 59 699, arba patys užeiti ir persirašyti pas savo daktarę.

Diagnozių nenustatinėja telefonu

Kalbintos gydytojos džiaugiasi, kad privačioje įstaigoje ligoniui gali skirti daugiau dėmesio, čia lengviau išsprendžiami įvairūs „popieriniai“ reikalai, o profesionalios slaugytojos dirba kaip viena komanda, neskirstydamos darbų į „mano“ ir „ne mano“.

„Kartu pietaujam, kartu aptariam svarbius klausimus ir gydymo galimybes. Tą mūsų bendrumą jaučia ir atvykę pacientai“, – sako gydytojos.

Medikės neslepia, kad dirbdamos valdiškoje poliklinikoje sulaukdavo pacientų skundų, kad jiems sunku prisiskambinti, o dauguma paslaugų buvo teikiamos nuotoliniu būdu – telefonu.

„Naujajame Akmenės sveikatos centre viskas suorganizuota taip, kad pacientas pasijustų laukiamas ir tikrai norima jam padėti – pirmenybė teikiama kontaktiniam pacientų aptarnavimui, apžiūrėjimui, pabendravimui, ištyrimui, juk to labai reikia siekiant nepadaryti skaudžių klaidų ir pateisinti pacientų lūkesčius“, – įsitikinusios gydytojos.

Aukšto lygio paslaugos – po vienu stogu

Dar vienas Akmenės sveikatos centro privalumas yra tas, kad čia prisirašiusiems pacientams nemokamai gydymo paslaugas teikia patyrę įvairių sričių specialistai: gydytoja-ginekologė Gintarė Valkerienė, gydytojas-chirurgas Linas Švažas, gydytojos-odontologės Raminta Baniulė ir Audronė Daukšienė, burnos higienistė Ieva Biliūnienė, akušerė Janina Lenzbergienė… Ne vienas iš jų dirba ir aukščiausio lygio, didžiausiose šalies gydymo įstaigose, todėl akmeniškiams nebereikia pagalbos ieškoti Šiauliuose ar kituose didmiesčiuose.

Įstaigos darbuotojų tikslas – kad pacientai visas paslaugas gautų vienoje vietoje, todėl čia veikia ir viena moderniausių laboratorijų Baltijos regione „Medicina Practica”, kurioje visus reikalingus tyrimus galima atlikti vietoje ir skubiai. Pacientų patogumui pradėjo dirbti ir vaistinė „Apotheca“. Ir tai dar ne viskas, nes artimiausiu metu teikiamų paslaugų pasirinkimas bus dar didesnis.

Akivaizdu, kad Naujojoje Akmenėje duris atvėrus trečiai pirminės sveikatos priežiūros įstaigai – Akmenės sveikatos centrui – laimi visi pacientai, nes atsiradus konkurencijai gydymo kokybė tik gerėja.

Publikacija kovo 6 d. VIENYBĖJE