Vaistinė Eglesių sieloms

Kad biblioteka yra vaistinė be vaistų kūnui, bet su vaistais sielai, įvairiomis literatūrinėmis formomis buvo pasakyta gruodžio 2 – osios vakarą Eglesiuose (Papilės seniūnija). Viešosios bibliotekos Eglesių kaimo filialui…110 metų. Dėlionė skaičiais – mat bibliotekai 55 metai, tiek pat ir bibliotekininkei Virginijai Jankauskienei. Tad šmaikštuoliai pajuokavo sudėję abu jubiliejinius skaičius, ir data solidi.

Susiėjimas Eglesių kaimo bibliotekoje, įsikūrusioje daugiabučiame name, buvo toks jaukus ir nuoširdus, kokiame senokai nesilankiau. Vėlgi – ar galėtų būti kitaip, kai žmonės dešimtmečius netoli vieni kitų gyvena, kartu užauga vaikai. Biblioteką po pamokų renkasi kelių aplinkinių kaimų  vaikai. Po savo sparnu knygų namai glaudžia ir kaimo bendruomenę. Viename kambarių repetavo jaunieji knygų skaitytojai ir būrelio „Smalsutis“ lankytojai, kitoje patalpoje instrumentus derino pagroti ir padainuoti atvažiavę vietos muzikantai, o didįjį kambarį, kuriame pasipuošta iškilmėms, vis ėjo žmonės. Taip ir norėjosi skaičiuoti kėdes – ar yra laisvų.

Viešosios bibliotekos Eglesių kaimo  filialo vyriausioji bibliotekininkė Virginija Jankauskienė darbo vietą pirmiausia apibūdino kaip „bičiulystės vietą“.  Čia visada atviros durys, reikia ko paklausti – užeini, reikia kompiuterio – užeini, nori pagalbos – užeini pas Virginiją. Jubiliejinio renginio organizatorė priminė bibliotekos įkūrimo istoriją, žmones, kurie čia dirbo. Nuo 1988 metų Eglesiuose darbuojasi ir Virginija Jankauskienė. Matėme šventinį sujudimą, „atnešk – išnešk – paduok“ būseną: visus šiuos darbus atlaikė kaimo seniūnaitis, Virginijos sutuoktinis Vaidas.

Apie Elgesių bibliotekos gimtadienio šventę – Romos Jonikienės straipsnis antradienio „Vienybėje“.