Ventos gimnazija šventė gimtadienius

Nuo vidurdienio gimnazijoje vyko atvirų durų diena. Lankytojų laukė gimnazistai, pasirengę svečiams parodyti savo gimnaziją.   Buvo parengta įvairių parodų. Fotonuotraukų galerijos pasakojo  apie  įvykius gimnazijoje  per penkerius metus ir apie tai, kas vyko besiruošiant 65-mečiui. Galima buvo pasigėrėti menine kūryba. Po gimnaziją lydėjo gidai. Ir atminimui –  suvenyrai.

VENTA YRA LIETUVOJE. Ventos kultūros namai buvo sausakimši.  Rinkosi ir jauni, ir seni, ir buvę, ir esantys  mokiniai, mokytojai, ventiškiai ir svečiai. Lietuvos nepriklausomybės dienos paminėjimu simboliškai prasidėjo šventinis renginys. Nuoširdžiais vaikų žodžiais, kaip jie matytų gimtinę būdami paukščiu ar medžiu, tautiškos giesmės giedojimu ir Ventos seniūnės Genovaitės Mačiuvienės sveikinimu, praturtintu asmeniniais prisiminimais.

O mokyklos gimtadienio minėjimas prasidėjo neįprastai: lyg palydėdama Ventos gatve iki 13 numeriu pažymėto pastato (ekranuose gimnazijos pastatas ir Ventos gatvė virto angliško miesto gatve),  dama (Jūratė Mikelskienė) pakvietė susipažinti su  ponų Benksų  šeimos istorija. Nuotaikingą vaikų auklėjimo peripetijomis bei nuostabiais meniniais intarpais pripildytą istoriją scenoje ponai Benksai (Diana ir Marijus Lopaičiai), jų vaikai (…), Merė Popins (Dinara Vilčinskytė- Knystautienė), ponia su neklaužada šuneliu Endriu (mokytoja Virginija Morkevičienė), senoji pono Benkso auklė Endriu (mokytoja Janina Lakačiauskienė),  admirolas Bumas (Apolinaras Nicius).  Profesionaliai vaidino aktoriai, bet dar ypatingesni buvo meniniai  intarpai…

Daugiau Lilija SMALAKIENĖ kovo 14 dienos, šeštadienio, VIENYBĖJE.