Vieši turtingieji

Baigusi sisteminti ir tikslinti pateiktas pajamų ir turto deklaracijas, Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) pateikė viešai prieinamą valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių turto deklaracijų duomenis už 2020 metus. „Vienybė“ apžvelgia rajono savivaldybės Tarybos narių šeimų deklaruotą turtą, pokyčius palygino su 2019 metų duomenimis.

Turtingiausi- valstiečių- žaliųjų atstovai

Verda politinių partijų katilas. Todėl pirmiausia ir smalsu pažiūrėti, kaip  viešai deklaruotas turtas surikiuoja pagal partinę priklausomybę rajono gyventojų išrinktuosius.

Pagal pateiktas ir viešai skelbiamas deklaracijas, rajono tarybos nariai deklaravo turto daugiau nei  4,8 milijono eurų.  Kiek daugiau nei 2 milijonus šio turto valdo penketas Valstiečių ir žaliųjų partijos atstovų. Antri – 13 narių Taryboje turintys socialdemokratai. Bendras jų turtas puse milijono eurų mažesnis nei lyderių. Treti – penketas opozicijos iš Liberalų sąjūdžio atstovų, deklaravusių kiek daugiau nei 1,1 milijonų eurų. Ir paskutiniai- pora Tėvynės sąjungos –Lietuvos krikščionių demokratų partijos narių, deklaravusių, kad pernai jų turtai buvo beveik 190 tūkstančių eurų.

Meras – vidutiniokas pagal turtą

25 Tarybos nariai deklaravo turį turto už daugiau nei 4,8 milijono eurų. Statistiškai kiekvienam tektų po 193185 eurus. Tačiau net 17 vadovauti rajonui išrinktųjų turtas net  statistinio vidurkio nepasiekia. Tarp jų ir rajono mero, socialdemokratų partijos atstovo Vitalijaus Mitrofanovo šeima, deklaravusi turinti turto už 166233 eurus. Nors turtas  ir padidėjęs beveik 12,5 tūkstančio eurų, palyginti su užpernai, rajono viešųjų asmenų turtingiausiųjų lentelėje tik 10 vietoje.

Pagal pateiktas deklaracijas turtingiausias yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Gedas Adomaitis. Jo šeimos turtas pernai buvo įvertintas 685 tūkstančiais eurų.

Antroje vietoje – tos pačios partijos narė Judita Žilienė. Pedagogės ir ūkininko vyro valdomas turtas 647 tūkstančiai eurų.

Trečioje vietoje, iki 0,5 milijono eurų pritrūkus 481 euro, turtą deklaravo Liberalų sąjūdžio atstovo Richardo Sudario šeima.

Daugiau Ramūno Žimanto publikacijoje trečiadienio, liepos 28 d., VIENYBĖJE