Viešų asmenų turtas

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė praėjusių metų turto ir pajamų deklaracijas. Jos oficialiai pateikiamos apie  viešus asmenis. Deklaracijos skelbiamos ir  apie Akmenės rajono politikus.

Deklaracijose turtas įvardijamas kaip šeimos turimi gyvenamieji būstai, žemės sklypai, valdomos transporto priemonės, kiti registruotini daiktai, meno ar juvelyriniai dirbiniai, sukauptos lėšos, laikomos sąskaitose ar kam paskolintos, išskiriami įsipareigojimai kreditoriams. 414 tūkstančių eurų – tokia suma padidėjo 24 Akmenės rajono savivaldybės Tarybos narių šeimų turtas bendrai sudėjus.  Prieš metus  rajono gyventojų į valdžią asmenų šeimų turto vertė buvo kiek mažiau nei 4,5 milijono eurų, o šiemet – daugiau nei 4,8 milijono. Įdomu tai, kad daugiau nei pusė viso to turto per 2,5 milijono eurų – yra keturių turtingiausių Tarybos narių šeimose. Tarybos nare pagal Socialdemokratų sąrašą tapusi medikė Irina Žilienė deklaracijos nebuvo pateikusi.

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir mūsų Tarybos narių turte pasikeitimai įvairūs. Yra kas padidino savo turtą dėl jo vertės kilimo, sėkmingo investavimo, taupymo, pavykusių sandorių ar padidėjusios algos. Yra tokių, kurių turtas sumažėjo. Yra ir tokių, kurių turto vertė nepakito – ji liko tokia, kokia buvo prieš metus.

Detaliau apie valdžios vyrų ir moterų turtus – antradienio laikraštyje.