Akmenės krašto ambasadoriai. Į pasikeitimus – per skausmą…

Deividas BRUŽAS (36 metų) buvęs ventiškis, pastaraisiais metais stačia galva pasinėręs į specifinio maisto produktų kūrimą, gamybą, pardavimus, sako, kad tik sulaukęs trisdešimties suvokė, ko nori ir koks turi būti gyvenimas.

Blogietis

Su Deividu susitikome po Joninių šventės Ventos lauko estrados medžių paūksmėje. Gaivus, nors ir tikru vasaros karščiu pradėjęs dvelkti oras, darbininkai, surenkantys buvusios šventės papuošimus… Ramuma, lengvumas ir truputis buvusio šventiškumo bei vasaros nuotaikos. Tačiau pirmasis klausimas ir atsakymas į jį atnešė kitokių spalvų. Ne visai vasariškų. Klausimas buvo paprastas, apie mokyklos laikus.

Deividas ramiu balsu prisipažino buvęs chuliganas. Mokyklos lankymas, mokslai niekada nebuvo prioritetu. Gyveno Paeglesių kaime, netoli Ventos pensiono, vienkiemyje. Kuomet klasės draugai namuose maigydavo kompiuterių klaviatūras,  jo namuose ne visada būdavo elektra. Ir maisto. Dar ir dabar namai teigiamų asociacijų nekuria. Vienintelis šviesos spindulys buvo už Papilės gyvenusi močiutė. Prisiminimai apie ją yra Deivido kasdienybės dalis. Dabartinės kasdienybės.

Chuliganizmas nebuvo vienintelė nuodėmė. Jau nuo šešiolikos kasdienybės sudedamosiomis dalimis tapo alkoholis, rūkalai. Draugai irgi buvo vyresni – Deividas šypteli, negi su penkiolikmečiu alaus anuomet galėjai išgerti ar jo gauti. Gyvenimas, anot jo, tėvų pėdomis ėjo ir jam.

Būdamas šešiolikos susilaukė dukros. Vedė pirmą kartą. Žmona mėgo gaminti maistą.  Tai užkabimo ir Deivydą. Iš lėto pradėjo vertis to pasaulio, kuriame pastaruosius metus jis gyvena,  durys. Gaminti mėgo ir mylima močiutė.

Savęs ieškojimas ir radimas

Po mokyklos atsivėrė pasaulis Klaipėdoje. Darbas montuojant plastikinius langus, duris. 2008 metų krizė. Viskas, kas buvo kurta, dingo. Tapo darbo emigrantu Anglijoje. Ketverius metus. Tada pabėgo į Airiją. Taip, pabėgo, nes tęsėsi ir gausėjo priklausomybės. Buvusį polinkį alkoholiui, cigaretėms papildė lengvi narkotikai. Airijoje prabuvo septynerius metus. Antra moteris, su kuria oficialiai šeimos nesukūrė, bet „užgyveno“ tris sūnus.

Darbas užsienyje virtuvėse…

Ramūnas ŽIMANTAS

Visas rašinys liepos 5 d. numeryje

Autoriaus nuotraukoje Devidas Bružas