Akmenės krašto ambasadoriai. Radijo žmogus, protmūšių organizatorius, tėtis Romanas

 

Tie, kurie mena Akmenės krašte prieš gerą dvidešimtį metų veikusias radijo stotis „Džiaugsmo pramonė“,  „Labas“, „Naujoji banga“ – tikrai prisimins vieną iš anuometinių radijo „akiniuočių“ Romaną BORUSEVIČIŲ. Nuo muzikos jis nenutolo, kaip ir nuo renginių organizavimo, ieškojimo naujovių intelektualių pramogų srityje, kaip ir nuo gimtinės- Mažeikiai nėra toli.

Kas esi dabar? Kaip save pristatai kasdienybėje?

Dviejų vaikų tėvas. Nenuorama darboholikas. Tiesiog Romanas.

Buvai  žinomas gimtinėje, bet iškeliavai…?

Išvažiavimas iš gimtojo miesto nebuvo kažkoks staigus sprendimas. Viskas vyko palaipsniui. Studijas Šiauliuose šiokiadieniais keisdavo darbas savaitgaliais tuo metu tik ką atsidariusioje Mažeikių radijo stotyje „Mažeikių Aidas“. Jau pačią pirmą dieną atvykę sulaukėm daug nepatiklių klausimų – ar mokam dirbti radijuje, ar bent turim supratimą, kas tai. Ir po kelių minučių darbo eteryje  buvo labai smagu stebėti, kaip nepatiklumą staiga pakeitė nuostaba. Jie tiesiog nežinojo, kad mes jau keletą metų dirbom tuometinėje Naujosios Akmenės radijo stotyje „Labas“.

Po kiek laiko sulaukiau pasiūlymo pradėti nuolatinį darbą kitoje stotyje „Ventus“ ir kadangi darbas radijuje visada labai viliojo, šio pasiūlymo neatsisakiau.

Radijas nebuvo vienintelė veikla?

Darbą radijo stotyje lydėjo ir įvairių renginių organizavimas, vedimas, ilgametis darbas naktiniame klube ir panašiai.

Kai Lietuvoje pradėjo populiarėti protmūšiai, visa galva nėriau ir į šią veiklą. Prisijungti prie protmūšių – „Protų kovų“ organizavimų, kūrimo ir vedimo pasiūlymo sulaukiau iš TV žmogaus, krepšinio komentatoriaus Roberto Petrausko ir Ainiaus Butkaus su kuriuo dirbom ir Naujosios Akmenės, ir Mažeikių radijo stotyse. Kilo mintis apie tuo metu Lietuvoje negirdėtą protmūšių koncepciją: vienu metu žaidėjai ir jų komandos įvairiuose Lietuvos miestuose gali žaisti vieną ir tą patį žaidimą, atsakinėti į tuos pačius klausimus, ir tuo pat metu stebėti, kaip sekasi žaidėjams kituose miestuose…

Visas Ramūno ŽIMANTO pasakojimas apie Romaną sausio 22 numeryje