Akmenės krašto ambasadoriai.  Tiesiog Neilas

Retas dabar keturiasdešimtmetį perkopęs Akmenės rajono gyventas neatsidūsta, išgirdės pavadinimus „Naujoji banga“, „Labas“- tai savo laiku, prieš gerą dvidešimtį metų veikusios Akmenės radijo stotys, su kuriomis siejamas ir kitas vardas- „Mažėjus‘, „Čiuja“ arba tiesiog Neilas.

Kas  esi dabar?

Manau vienas sunkiausių klausimų yra „Kas esi dabar?“ Atsakymas priklauso nuo to, kas klausia. Vyras, tėtis, sūnus, brolis, žentas, draugas. Darbe mano pareigos – Regiono vadovas (šiuo metu regionas apima visą Lietuvą, be Vilniaus regiono), jei kas skambina iš parapijos esu diakonas.

Manau, svarbiausia ne kas esi dabar, o kaip jautiesi. Ir jei šią akimirką gali pasakyti, kad esi laimingas, tada viskas yra gerai ir esi tas, kas turi būti.

Laikas Naujojoje Akmenėje

Oooo!.. Be galo laiminga vaikystė, pašėlusiai laiminga jaunystė… Prisiminimų piešinys labai saulėtas… Nesvarbu ar jame būtų pavasaris, vasara, ruduo ar žiema, tame laike visada švietė saulė. Ar stovėjau eilėje dėl „šlapiankos“, ar kelionėje strimėlių į Latviją, ar kepant bulves aplinkiniuose miškeliuose ir šveičiant jas su bičiuliais bei pasakojant baisias istorijas. Taip pat   žaidžiant ledo ritulį ant Rasos prūdelio ledo,  valgant karštus sumuštinius „Pasakoje“, gardžiuojantis plakta grietinėle su šokoladu „Luokavėlėje“… O kur dar diskotekos mokyklose tiek 3-iojoje vidurinėje (ten buvo geriausios) tiek 2-ojoje vidurinėje…. kur dar „Vėjelis“, „Žemaitis“, „Terasa“… poilsis cementininkų viloje „Aitvare“ Palangoje. Vasaros Virvytėje, Engurėje…. Čia tegul skaitytojai pratęs…

Radijas

Radijas. Pradžia „DžPi“ („Džiaugsmo pramonė“), po to  „Labas“, „Naujoji banga“. Toje veikloje vedė mus į priekį jaunystė, jaunatviškas maksimalizmas. Tikrai nesakysiu, kad norėjau pakeisti pasaulį, apie tai negalvojau. Buvo linksma ir tuo linksmumu norėjau dalintis. Tai nebuvo verslas,todėl ir poreikio pinigams nebuvo. Bet be komandos nieko nebūtų pavykę. Nevardinsiu visų, nes mūsų buvo tikrai nemažas būrys, todėl bet kuris iš mūsų galėsime pasakoti anūkams, kokie mes buvome pašėlę.

Radijas pasitiko ir Klaipėdoje. Į „Laluną“ (Klaipėdoje veikianti radijo stotis) atėjau turėdamas pamatus, kuriuos gavau tėviškėje. Vedžiau laidą „Ko širdelė geidžia“. Apie laidos  populiarumą, lyg ir neturėčiau spręsti. Ar aš buvau žinomas? Vardą mano žinojo, spėju, daug žmonių, tačiau gatvėje gerbėjai autografo neprašydavo.

Visas Ramūno Žimanto pokalbis šeštadienio, kovo 20 d. VIENYBĖJE.

 

Neilo Čijunsko asmeninio archyvo nuotraukos.