Saulė kelia žolę, o žolė darbininką iš guolio

Gražus tas eilėraštis apie žolę, žirgą ir raitelį, kaip jie  vienas kitą kėlė… Užimtumo tarnybai  pavasaris asocijuojasi  su galimybe prikelti,  įdarbinti kuo daugiau žmonių, nes valstybė darbo paieškai išleidžia milijonus mokėdama tikslines pašalpas.

Jau galima žvilgtelėti į faktą, kaip prasidėjo pavasaris: nedarbo lygis  Akmenės rajone siekia 19,4 proc., ir tai kur kas daugiau nei praeitais metais tokiu laiku. Užimtumo tarnybos Akmenės skyriaus vadovas A. Rudys  nesiguodė sunkumais, sakė, kad išmokų daugiau, tikslingai padedama įmonėms, verslininkams, visiems, kam priklauso pinigai nukentėjus nuo COVID – 19. Deja, pinigai jų neuždirbus, nemotyvuoja. Ir tai šimtaprocentinė tiesa, faktas – gerokai padaugėjo bedarbių. Gaudami 200 eurų išmokas darbo paieškai atsisako bet kokio siūlomo darbo. Metų posakiu galėtų tapti išmokų gavėju frazė, kurią kaskart girdi Užimtumo tarnybos specialistai: „Duokit 200 eurų ir baikit su tom nesąmonėmis apie darbą.“

Diskusijų turėtų būti dėl būtinybės skirti paramą nukentėjusiems nuo COVID – 19. Abejonių kelia ar stambiesiems žemvaldžiams tikrai reikėjo piniginės paramos, jei ir arė, ir sėjo, ir derlių nuėmė? Tuo tarpu turguje sodinukus pardavinėjusi  gėlininkė į paramą pretenduoti negalėjo dėl krūvos tvarkomų dokumentų, kurių pati negebėjo surinkti ir pateikti paramai gauti. Užimtumo tarnybos Akmenės skyrius tvarko įmonių išmokų dokumentus ne vien mūsų rajone registruotoms ir dirbančioms, tvarko kompensacijas  ir didmiesčiuose veikiančioms įmonėms. „Mūsų rajono verslininkai kur kas kruopščiau ir atsakingiau užpildo ir pateikia dokumentus. Įsitikinome, kad didmiesčių darbdaviai mažiau raštingi. Ir tai keista,“- sakė A. Rudys.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, kovo 20 d. VIENYBĖJE.