Arčiausiai dangaus yra kūrėjai

Neabejoju šia tiesa, juk kažkas iš aukštybių žmoguje turi uždegti liepsną kūrybai. Kad iš atskirų daiktų sudėliotum nepakartojamą vaizdinį, kad ant balto lapo sulietum spalvas į vaizdą, kad numegztum, išdrožtum, suklijuotum vienintelį autentišką kūrinį, turi gi kažkas įkvėpti.  Įkvėptieji vasario 8 – osios popietę susirinko Akmenės krašto muziejuje į tradicinę tautodailininkų, meno kūrėjų ir mėgėjų darbų parodą.

Jau nebeskaičiuoju, keliose krašto tautodailininkų, meno mėgėjų darbų  parodose turėjau garbės dalyvauti. Pirmiausia, ką padarau – akimis ieškau pažįstamų. Taip įsitikinu, kad krašto šviesuoliai čia, kad kuria. Muziejaus salėje, viršum scenos – du Elenos Adomaitienės, aukščiausius tautodailėje galimus apdovanojimus pelniusios kūrėjos paveikslai – Papilės aikštė su Simono Daukanto paminklu ir senasis tiltas. Nieko nereikėjo sakyti – supratome: dėkingumas ir pagarba visai neseniai amžinybėn iškeliavusiai  kraštą garsinusiai dailininkei primityvistei. Tylos minute pagerbtas jos šviesus atminimas. Sūnus, menininkas S. Adomaitis, padėkojo už mamos atminimo pagerbimą.  Tautodailininkų sąjungos Akmenės skyriaus pirmininkas A. Adomaitis vietoj kalbų perskaitė paties parašytą ir Elenai Adomaitienei skirtą eilėraštį, įprasminantį meno nemirtingumą.

Tautodailininkai į parodą susirenka kaip į metų darbo ataskaitą. Pasidžiaugiama kūryba, pristatomi nauji, jauni meno kūrėjai, čia susitinka kurį laiką, kartais ir visus metus, nesimatę draugai. Susitikimą vedė muziejaus specialistė S. Saliamanienė, pasidžiaugė, kad muziejus vėl pasipuošė išskirtiniais kūriniais. Eksponuoti kūrinius reiškia dovanoti džiaugsmą. Menininkas kuria ne sau, taip jis tveria pasaulį – pratęsia tai, kas jame yra gero. Tautodailės darbai  kurį laiką džiugins lankytojus. Popietėje susirinkusiuosius džiugino Ventos muzikos mokyklos mokytojos Auksės Nainytės kankliuojamos melodijos ir dainuojamos.

Parodoje įvairių meno rūšių kūriniai – kalvystės, drožybos, lipdybos, audimo, tapybos, vėlimo, nėrimo, siuvinėjimo floristikos, karpinių. Visko turime, tuo džiaugiamės.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, vasario 13 d. Vienybėje.