„Dvasią išliek, sienas nugriauk,  širdis atverk…“

Šiuos žodžius pasiskolinau iš giesmės, kurią giedojo  Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos šlovinimo grupė Palaiminimų šeštadienio renginyje Naujojoje Akmenėje. Kultūros rūmai buvo pilni savų ir svečių, kunigų, vienuolių ir pasauliečių. Kaip skelbta kvietimuose, renginys skirtas visiems norintiems pažinti krikščionybę. Kad ir ko tikėdamiesi rinkosi žmonės, papuolė į šiltą ir draugišką atmosferą. Visais pasirūpino  žaliais marškinėliais vilkintys malonūs Akmenės dekanato savanoriai.

Palaiminimų šeštadienis, kurį organizuoja Telšių vyskupija ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo  tarnyba, yra ciklas renginių, kurie vyksta vis kitame vyskupijos dekanate. Ir kiekvienas ciklo renginys turi savo temą. „Visi įtikėjusieji buvo vienos širdies ir vienos sielos“ , šia citata iš Apaštalų darbų knygos pavadintas renginys Naujojoje Akmenėje. Skaidrus  šlovinimo grupės narės Veronikos balsas  skleidė giedrą, vertė kelti akis aukštyn, skaidrino mintis, o Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas sutiktas šiltais aplodismentais. Vyskupas  susirinkusius apdovanojo padėkomis ir pagyrimais.

Įdomu buvo klausytis Aušros Mizgirienės įspūdžių ir įžvalgų apie senojo testamento interpretacijas, apie mūsų visuomenėje augantį individualizmą, egoizmą, biblinės istorijos apie Babelio bokštą atspindžius

Antroji Palaiminimų šeštadienio dalis persikėlė į Naujosios Akmenės Šventosios dvasios atsiuntimo bažnyčią.

Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio, vasario 13 d. Vienybėje.

Jono Vapsvos nuotraukos.