Atiduok, ko nereikia. Pasiimk, jei reikia

Taip prasideda draugystės istorija, kai daliniesi, atiduodi žmogui tai, ko tau nereikia. Kitą kartą, kai tau ko nors prireikia – gauni iš draugų.  Pripažinkime faktą – esame apaugę daiktais, rūbais, vaikų žaislais. Pradėję tvarkyti sandėliukus, nustembame – prikaupėme pilnas lentynas stiklainių…

Stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse sukurtos salelės kokybiškiems, dar pasitarnauti žmonių buityje galintiems daiktams. Tokos salelės vadinamos „Daiktų kiemais“. Susidomėjau, kai Naujojoje Akmenėje esančioje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje pamačiau namelį, kuriame sudėtos knygos, įvairiausi indai, virtuvės reikmenys. Lauke, po stogeliu, stovėjo baldai – sofa, fotelis, staliukas. Daiktai buvo tinkami naudoti.

Akmenės rajono didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės priėmėja – kontrolierė Audra Kugrienė prisimena malonių istorijų, kaip į „Daiktų kiemą“ atrinkti daiktai pasitarnavo, kaip juos gavę žmonės džiaugėsi ir dėkojo. „Patenkinti ir gan kokybiškų daiktų į aikštelę atvežę žmonės.  Apžiūrėjusi atvežtus baldus, virtuvės rakandus, indus, pati pasiūlau padėti juos į „Daiktų kiemo“ namelį, paaiškinu, kad jų gali prireikti kitiems. Žmonės mielai sutinka,“ – pasakojo aikštelėje dirbanti specialistė.

„Daiktų kiemas“  Naujojoje Akmenėje įrengta nuo praeitų metų gegužės. Reikėjo laiko viskam sutvarkyti, ir kiek užtruko, kol žmonės sužinojo apie galimybę atvežti ir palikti dar buityje tinkamus daiktus.  Namuko viduje laikomi dūžtantys, gamtos permainų  bijantys daiktai. Yra nemažai knygų. Įdomus faktas, kad knygos išskirtinai paklausios… jų ieško mokytojai.   Priėmėja – kontrolierė Audra Kugrienė vardais įvardijo pedagogus – Dainius, Linas, Valdas, kurie patys iš savęs pasišaipydami dėl pomėgio knygoms, čia suranda ne vieną reikalingą leidinį. Namelyje taip pat laiko patalynę, antklodes, pagalves, indus, stiklines, kavinukus, puodus. Tokių daiktų prireikia dėl namuose kilusio gaisro nukentėjusiems žmonėms, paima jų ir socialinį būstą gavusieji. Žodžiu, kiekvienas daiktas randa šeimininką. Audra sakė, kad paklausūs vazonai gėlėms – paima visus atvežtus. Gera žinia stiklainių turintiems ir nežinantiems, ką su šia tara daryti. Pusės litro talpos stiklainius vežkite į namelį. Yra organizacijų, kurios stiklainius paima. Rūbų „Daiktų namas“ nepriima. Yra kelios priežastys – manoma, kad visos talpos labai greitai prisipildytų, be to rūbai nebėra paklausūs. Jei kokio drabužio ar batų žmonės ir nori – tai kokybiškų, madingų. Deja, norintys atsikratyti rūbų, atveža senų, dažniausiai likusių iš tėvų, šeimos.

Apie „Daiktų kiemą“ – Romos JONIKIENĖS pasakojimas trečiadienio „Vienybės“ laikraštyje