Mūsų dienos nusikaltimų voratinklyje

Nusikaltimai, kaip ir bet kurie kiti žmonių poelgiai, suskirstyti į kategorijas. Vieni jų reti, tačiau itin skaudžiai mums atsiliepiantys, pavyzdžiui, nužudymai, avarijos, stambios vagystės. Kiti gi nusikaltimai, kad ir dažni, tačiau turi lengvesnes pasekmes – pavyzdžiui, bauda už alkoholio vartojimą viešose vietose, už greičio viršijimą ar narkotinių medžiagų laikymą. Palyginimui turime skaičius už praeitų metų pusmetį ir už tą patį laiką šiemet. Su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis pernai sulaikyti 8 asmenys, šiemet – 5. Tokio pobūdžio nusikaltimai šiemet tirti sėkmingiau. Pernai ištirta 4 bylos, šiemet 10.

Daugiausia nusikaltimų įvyksta artimoje aplinkoje, ir šie skaičiai viršūnėje išlieka nuo senų laikų. Praeitais metai per pusmetį fiksuotas minėto pobūdžio  71 nusikaltimas, šiemet per tą patį laiką  59 nusikaltimai. Ištirta ir nuobaudos skirtos – pernai 53 atvejai, šiemet 52. Kadangi šiemet ir nusikalsta mažiau, tad ištyrimų procentas didelis.

Nusikalstamos veikos, kurių metu nuo fizinio ar seksualinio smurto nukentėjo vaikai – deja, visuomenėje neišgyvendinamas dalykas. Praeitais metais užregistruota 10 atvejų, šiemet 8. Nusikalstamų veikų prieš vaikus išaiškinta – pernai 4, šiemet 2. Nusikaltimai elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui pažeisti  daugėja. Informacinių technologijų pagalba apgaudinėjami gyventojai. Pernai per pusmetį  šio pobūdžio nusikaltimų užregistruota 1, šiemet 8. Bet per šį pusmetį išaiškinta anksčiau įvykdytų nusikaltimų – 8 atvejai.

Apie nusikaltimus mūsų krašte – Romos JONIKIENĖS straipsnyje trečiadienio „Vienybės“ laikraštyje