Automobilio akumuliatorius išsikrovė. Ką daryti?

Jeigu turite mašiną, tokiu atveju tikrai teko susidurti su išsikrovusiu akumuliatoriumi, kuris daugeliui yra tikras galvos skausmas. Kodėl? Kadangi jis dažniausiai nustoja tarnauti tada, kai netinka labiausiai, o neturint galimybių pakrauti, deja, tenka ieškoti kito automobilio arba net techninės pagalbos kelyje.
Visgi, galbūt galite ir pats laikinai sugrąžinti gyvybę savo mašinai? Apie tai kalbamės su akumai.lt ekspertu, kuris padės suprasti – kaip reikia elgtis, jeigu Jūsų akumuliatorius išsikrovė ne laiku.

Kodėl akumuliatoriai išsikrauna?
Jeigu Jūsų auto akumuliatorius išsikrauna labai dažnai, tikėtina, kad naudojate per mažos talpos akumą atsižvelgiant į savo paties bei automobilio poreikių. Jis nėra gebus aptarnauti mašinos, tad greitai nustoja veikti.
„Ne visi vairuotojai žino, tačiau akumuliatorius taip pat greičiau išsikrauna ir tokiu atveju, kai labai dažnai važinėjama trumpais atstumais“,- pasakoja specialistas. Jeigu kitaip neišeina – tokiu atveju į savaitinę dienotvarkę reikia įtraukti kelionę skirtą mašinos „pravažiavimui“.
Galima pridurti, kad gana dažnai akumuliatoriaus gedimo priežastimi tampa ir netinkamai paruošta elektros instaliacija, net blogai veikiantis generatorius. „Juk šiuolaikinės transporto priemonės reikalauja labai daug elektros energijos. Svarbu, kad turima – patenkintų mašinos poreikius. Ne tik lempas arba kondicionierių, tačiau ir akumuliatorius“,- priduria akumuliatorių pardavėjas.
„Rečiau pasitaikančios, tačiau, visgi, esančios priežastys taip pat yra ir nepilnai naudojamas akumas, galiausiai, per laisvas generatoriaus dirželis“. Svarbiausia mašinos priežiūros darbus palikti specialistams, kadangi dažnai bandant gedimus pašalinti patiems – jų padaroma dar daugiau, tad jų tvarkymas – kainuoja brangiau.

Akumuliatorius išsikrauna. Ką daryti?
Natūralu, kad pamačius, jog akumuliatorius išsikrauna – reikia jį kuo greičiau įkrauti. Kuo ilgiau lauksite – tuo didesnę žalą padarysite akumuliatoriui, kadangi taip jis po truputį genda. „Jeigu akumas nustojo tarnavęs kelyje – tokiu atveju geriausia naudoti užvedimo kabelį ir kitos auto akumo pagalba – užvesti savo“,- patirtimi dalijasi specialistas. Tiesa, tai gali daryti neigiamą įtaką elektros sistemai, tad svarbiausia – nepiktnaudžiauti.
„Svarbu nepamiršti, kad naudojant kitos mašinos akumo energiją – automobilio variklis negali veikti. Svarbu nesumaišyti ir akumuliatorius užvedimo laidų. Jie turi būti sujungti: teigiamas prie teigiamo ir neigiamas prie neigiamo. Svarbiausia, žinoma, kokybė, taigi, naudokite – tik patikimus laidus, kurie yra su gerais gnybtais. Galiausiai, ne visi tai žino tačiau geriausią efektyvumą pasiekti galima kraunant mašiną patalpoje, kurioje yra daugiau nei 10 laipsnių šilumos. Natūralu, kad dažnai žiemos metu išsikraunantys akumai tiesiog gatvėje žmones palieka „ant ledo“. Tokiu atveju nelieka nieko kito, kaip tik krauti tokiomis sąlygomis, kokios yra. Tačiau pasikartosiu, kad svarbiausia yra nepiktnaudžiauti“,- priduria savo sferos specialistas.
Geras transporto priemonės akumuliatorius tarnaus Jums ilgai. O tokį siūlome įsigyti patikimose prekybos vietose.