Be kompensacijų gyventi neįmanoma

Kas pamenate, kuomet pirmą kartą pradėtos taikyti kompensacijos šildymui, karštam ir geriamam vandeniui? Prieš penkiolika metų rašytame straipsnyje atkapsčiau, kad tuometiniai rajono vadovai turėjo iliuzijų, kad kompensacijos tėra laikinas reiškinys. Pradėsime daugiau uždirbti, geriau dirbti, valstybė atsigaus, ir kiekvienas galės pats, be piniginės paramos, susimokėti mokesčius.

Norų būta gerų. Bet žmonės nesiveržė dirbti, darbdaviai nemokėjo didesnių algų, o paslaugos brango ir brango. Tikėtasi, kad namų renovacija sumažins šildymo išlaidas. Statistika rodo – tikrai, renovuotuose namuose šildymas atpigo. Tačiau daugeliui butų savininkų teko pasirašyti paskolų  dėl išlaidų renovacijai sutartis. Tad prisidėjo papildomų mokesčių. Butų savininkams, kuriems valstybė padengia dalį mokesčio už šildymą, vandenį, prireikė kompensacijų ir už renovacijos paslaugas.

Be kompensacijų gyventi neįmanoma. Ketverių metų suvestinė rodo, kad išlaidos kompensacijoms tik didėja. Bet kompensacijas gaunančių asmenų skaičius mažėja. 2015 metais rajone kompensacijas gavo 2616 asmenys ar šeimos. Iš biudžeto padengta 520 tūkstančių eurų už sunaudotą šilumą ir karštą, šaltą vandenį.

Daugiau Roma JONIKIENĖ šeštadienio kovo 30 d. VIENYBĖJE.

Šildymo įrengimas