Birželio 4 – oji – Tėvo diena. Pasididžiavimas

 

Jiedu panašūs – abu uniformuoti  ugniagesiai – gelbėtojai. Tėvas Renaldas ir dukra Dovilė GIDEIKOS. Abu saugo mus ir mūsų turtą. Abu pasirinkę labai atsakingą ir visuomenėje vertinamą darbą.

Dovile – rajono Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnė. Pabaigusi tris mėnesius trukusius mokslus Vilniuje ir tiek pat laiko praktikos Naujojoje Akmenėje, ji tapo pilnateise ugniagese – gelbėtoja. Taip pat, kaip ir jos tėvas, penkiasdešimt penkerių metų Renaldas, daugiau nei dvi dešimtis gyvenimo metų besidarbuojantis Akmenės rajono ugniagesių komandoje.

Tėvas tapo pavyzdžiu, tvirtina nelengvą profesiją pasirinkusi, sportiško sudėjimo mergina. Įvairių darbų  išmėginusi, dabar radusi  gyvenimo vietą ir pašaukimą, mergina sako, kad kartais pasirinkimui reikia pavyzdžio.

Per laiką po Akmenės gimnazijos baigimo iki dabar ji išmėgino ir studentės Klaipėdos universitete, ir pardavėjos uostamiestyje gyvenimo ypatumus. Krimto Norvegijos žuvų fabriko darbuotojos, sezoninės darbininkės Vokietijoje duoną, krimto automobilių kėbulų dažymui paruošėjo amatą Anglijoje. Šalia pastarojo net turėjo smulkų savo verslą – gamino ir į servisus išvežiodavo maistą darbuotojams.

Dabar visą tą laiką ji įvardija kaip ieškojimą savęs. Pažinimą. Dabar gyvenimas teka ramiai. Nes jaučiasi esanti savo vietoje, dirbanti tai, ką nori dirbti.

Renaldas antrina – dukra  užsispyrusi ir jos perkalbėti niekada negalėjęs. Net nuo blaškymosi po pasaulį neįstengęs atšnekėti – ji rinkosi pati, ir pati gyvendavo pasirinktą gyvenimą su sėkmėmis  ir sunkumais.

Dovilė mano, kad niekada nesirinkusi lengvų darbų ir kelių, nes gerą dešimtmetį šalia darbų eina sportas, tad krūvis nėra naujiena. Tai padėjo surasti vietą esamame vyriškame kolektyve ir jame įsitvirtinti. Dabar  malonumas šalia tarnybos – dalyvavimas ugniagesių varžybose, treniruotės joms. Čia varžomasi ir individualiai, ir komandose. Būtent komandinis bendrumas, jos manymu, išskiria tarptautinėse varžybose lietuvius iš kitų komandų – mūsiškiai dirba it kumštis…

Visas rašinys birželio 3 d. numeryje

Ramūnas ŽIMANTAS