Bus problema, bus ir sprendimas

Kaip manote, kokios profesijos atstovas taip pasakytų? Sunku atspėti, ko gero, bet kuris geras vadovas. O jeigu kalbėtume apie mokyklą? Rinkčiausi matematikos mokytoją. Tokį atsakymą išgirdau iš Ventos gimnazijos direktorės pavaduotojos Violetos BUDZINAUSKIENĖS, kai kalbėjomės apie gerokai pasikeitusią pedagogo profesiją. Didieji pasikeitimai įvyko ne tiksluose ir siekiuose – jie tie patys, bet bendravime, mokytojo „paskirtyje“ – koks šiandien jo vaidmuo.  Laiką skaičiuojame kitaip, nors ir nepatinka apribotas bendravimas, bet atsirado galimybių telefonu pasikalbėti, nes dirbama nuotoliniu būdu. Grįžau prie Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanotų švietimo darbuotojų. Būtų džiugu, jei geras žodis praskaidrintų laiką.

Violeta Budzinauskienė – matematikė. Ventiškė, gimtojo krašto nepalikusi, po studijų Šiaulių V. Preikšo pedagoginiame institute sugrįžusi į savąją mokyklą. Po spalio mėnesį Mokytojų dienos proga  jai įteikto „Metų pavaduotojos“ apdovanojimo, gimnazijos tinklalapyje atsirado malonūs pasididžiavimo saviškiais žodžiai, kad Ventos gimnazijoje dirba labai geri pedagogai. Nieko nėra svarbiau už saviškių nuomonę. Perskaičiau, geras jausmas apėmė – jie džiaugiasi vieni kitais, įvertina darbą, pasitiki kolegomis.

Nuo 1985 – ųjų Violeta dirba savojoje mokykloje, kurioje pati mokėsi, 29 metai – pavaduotoja. Laikui bėgant ir keičiantis nutarimams vis mažiau turėjo matematikos pamokų ir vis daugiau administracinio darbo. Pradžioje buvo neramu, kaip mokytojas, kad ir pavaduotojas, be pamokų. Dabar nuomonė kitokia – yra kitų progų, galimybių, veiklų bendravimo su mokiniais. Violeta sako, kad pažertos mintys visada turi būti pagrįstos. Ir atsiradus bėdai bus sprendimas. Skamba kaip matematinė lygtis, bet principas teisingas. Būtent argumentus, tikslumą, patikimumą kolegėje mato gimnazijos direktorė D. Gricienė. „Pradėjusi vadovauti  gimnazijai tikrai atsirėmiau į Violetą. Ji konkreti, profesionali, turi gabumą pastebėti klaidas, nesvarbu, kur jos „slepiasi“ – dokumentuose, planuose ar įgarsinamuose noruose,“ – sakė direktorė.

Daugiau  Roma JONIKIENĖ šeštadienio, gruodžio 19 d. VIENYBĖJE.