Būti savo gyvenime

Nėra pasaulyje tiesių kelių. Tik milžiniškas labirintas su daugybe įdomių kryžkelių.  Atviruką su šiais žodžiais  laikau ant savo darbo stalo, lyg priminimą, kad  ne viską galiu kontroliuoti, ir  beviltiška siekti, kad viskas būtų aišku ir prognozuojama. Tačiau kryžkelė visada yra pasirinkimo ženklas. Taigi, kiek turime šiomis dienomis pasirinkimo?

Daugelis išnaudojo galimybę pasidaryti generalinę namų tvarką, nes  praleido namie daugiau laiko, o ir metas įkvepiantis – prieš Velykas. Kai kas susumavo savo vartojimo įpročių ataskaitas. Ar viskas, ko iki šiol labai norėjome, tikrai mums reikalinga? Ne visi juk išgyvena baimę  dėl  daiktų  ar paslaugų trūkumo.

O kai išsikuopi aplinką, lengviau imtis ir savo minčių, poelgių higienos. Gavome progą save susistabdyti, nes nebeturime kur ištaškyti savo laiko, pinigų ir  emocijų. Nutolę socialiniai ryšiai kai kuriuos žmones ypatingai priartino. O švenčių formoms skirtą dėmesį dabar galime nukreipti turiniui.

Mes pasirenkame, kaip vertinti šią situaciją, galime  auginti baimę ir kankinti save nuoskaudomis, kad negalima to ar ano  (dar kažin ar būtų buvę kitaip, jei ir būtų galima).  Mūsų galvoje visada yra daugiau neigiamų, nei teigiamų minčių.  Taip veikia mūsų smegenys. Tyrimai rodo, kad 70 proc. atvejų mūsų mintys yra neigiamos. Žmonės linkę greičiau ir dažniau pastebėti, kas yra bloga nei gera, ir jautriai reaguoti į nemalonias naujienas.  Kai kas nors nutinka ne taip, mes dažnai dėl to kaltiname kitus ar aplinkybes. O kai įprantame į viską žiūrėti neigiamai, nepastebime, kad toks tampa ir mūsų gyvenimas…

….Įsileidžiu tylos  būdama ne su svetimom baimėm ir svetimais lūkesčiais, o su savimi.  Ir savo gyvenime. Juk tie, kuriuos myliu ir branginu, yra… Šiemet susitarėme susijungti į šventinę vaizdo konferenciją. Jau ir programėlę bendrą išsirinkome. Bus kitaip, bet bus.

Šviesaus prisikėlimo džiaugsmo mums visiems!

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, balandžio 11 d. VIENYBĖJE.