Būtinoji būties dalis

Lilija SMALAKIENĖ žurnalistė, buvusi „Vienybės“ laikraščio redaktorė, baigusi žurnalistikos studijos Vilniaus universitete. Laikraščio „Vienybė“ redakcijoje pradėjo dirbti nuo 1978 metų. „Vienybės“ laikraščio skaitytojai, bibliotekos skaitytojai su ypatingu malonumu skaitėme ir manau dar skaitysime Lilijos apmąstymų kultūros, filosofijos, knygų, gamtos, istorijos ir kitomis temomis. Lilija dalyvavo Viešosios bibliotekos direktorės, projekto sudarytojos ir vykdytojos Zitos Sinkevičienės ir Akmenės kraštotyros klubo projekte „Kūrybinio rašymo „Vasaros akademija“ netradicinėse erdvėse Akmenės rajone su rašytojų sąjungos rašytojais“, Viešosios bibliotekos literatūriniuose renginiuose, skaitė poetų, rašytojų Juozo Erlicko, Povilo Ventos Kuprio ir kitų  kūrybą. Lilija Smalakienė dalyvauja Akmenės rajono moterų klubo „Akmenietė“ ir Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto veiklose.

Mintimis apie knygą pakviečiau pasidalinti žurnalistę Liliją Smalakienę. Zita SINKEVIČIENĖ

 Skaidrinančioji

„Nenorėjau rinkti skambių frazių, ar kartoti banalių išsireiškimų, kad pasakyčiau, kas man yra knyga. Tačiau pasižvalgiusi savo buvime, pamačiau daug knygų. Ir tas, kurias skaičiau, ir tas, kurios atverstos kokiam nors mano darbui, ir tas kurios dar laukia eilėje mano akių… Radau ir tą, kurios pavadinimą buvau pamiršusi, ir tą, kurios ieškojau, galvodama, gal nebėra… Yra knygos su autoriaus autografu arba su draugės palinkėjimu… Yra knygos, susijusios su kokiais nors įvykiais ar kelionėmis. Yra knygos į mano būtį atėjusios dėl ypatingų žmonių. O šiaip su knyga smagiau ir  skaidriau būti. Ir paprasčiau.

Pirmosios

Tas pagalvojimas apie knygas nuvedė ne tik į vaikystės namus, bet ir mano vaikystės knygų namus. Mūsų namuose visada buvo knygų…

Viso rašinio ieškokite sausio 8 d. numeryje