Dar vienos pabaigos pradžia

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos komanda, įsijungusi į projektą, keliauja po pasaulį, ir patys svečius, projekto dalyvius, priėmė. Projekto koordinatorė Vita Mėlenienė dalijasi įspūdžiais iš Ispanijos.

2020 metais prasidėjęs projektas ,,Kultūrinis skaitmeninis paveldas XXI amžiaus kontekste“ atvedė partnerius iš šešių šalių į paskutinį susitikimą Ispanijoje, Balanjos de Calatrava mieste. 19 mokinių ir 11 mokytojų iš Italijos, Portugalijos, Lietuvos, Estijos ir Turkijos, 18 mokinių ir grupė mokytojų iš Ispanijos susitiko paskutiniam mobilumui veiklų, šį kartą susijusių su šventėmis ir tradicijomis, įgyvendinimui. Mobilumo metu taip pat numatytos veiklos šeimininkų krašto pažinimui, jo savitumo įvertinimui. Daug dėmesio numatyta skirti bendravimui ir patirčių pasidalinimams.

Pirmąją mobilumo dieną tradiciškai pradėjome priimančios šalies mokykloje per pažintį su įstaiga, jos aplinka. Visus pasveikino įstaigos vadovas. Susitikimo metu trijų šalių mokiniai pristatė savo šalies šventes ir tradicijas, pasakodami bei pateikdami vaizdo medžiagą. Svečiai galėjo aptarti tradicijas, jas palyginti ar netgi atrasti atitikmenų savo krašte.

Po pristatymų didžiulis būrys išsiruošė į Dana Berenguela pilį, kur visų laukė ypatinga staigmena – profesionalių aktorių pasirodymas atviroje erdvėje. Didžiulis būrys galėjo stebėti trijų aktorių įtraukų pasirodymą dar musulmonų įkurto miesto dalyje. Po to svečių ir šeimininkų komanda nuvyko į miesto meriją, kur visus maloniai pasveikino ir parengė miesto ir regiono pristatymą miesto meras Miguel Angel Valverde.

Turėjome galimybę susipažinti su Cristo de la Cilumna bažnyčios ir pagrindinės miesto aikštės istorija, kurią pristatė istorijos mokytojas ekspertas Antonio Martin. Pirmos dienos įspūdžius papildė itin kaitri saulė, kuri kaitino visų veidus ir nuolat vertė ieškoti pavėsio. Įkaitę visi laukė naujos dienos ir numatytų veiklų, kurios buvo suplanuotos  atsakingai dėl karščio. Gegužės 10-ają, trečiąją mūsų mobilumo Ispanijoje dieną,  veiklas pradėjome Almagre, kuris yra Siudad Realo provincijoje, Kastilijos La-Mančos autonominėje bendruomenėje. Aplankėme turistinį kompleksą: Corral de Comedias teatrą, išlikusį dar iš XVII a., vieną Almagro miesto centre easnčią bažnyčią bei vietos teatrą.

Vėliau projekto dalyviai nuvyko į Miguelturra, kur susipažino su tos parapijos Torre Granda bažnyčia ir Carnival de Miguelturra ekspozicija, kur grožėjomės įvairiaspalviais karnavalo kostiumais.

Iš arčiau pažinti Siudad Real’o atmosferą galėjome lankydamiesi centrinėje miesto aikštėje.

Gegužės 11 d. nuo pat ankstaus ryto išvykome į Toledą – trijų kultūrų miestą. Net nenumanėme kokia tai ypatinga vieta!

Toledas – miestas centrinėje Ispanijoje, Kastilijoje, prie Tacho upės, 70 km į pietus nuo Madrido, vienas svarbiausių istorinių ir kultūrinių Ispanijos centrų…

Projekto dalyvių nuotraukos