Darbas nėra svarbiausias
Roma JONIKIENĖ
Reikia sąžiningai pripažinti, kad darbas nėra svarbiausių reiškinių žmogaus gyvenime. Nors taip turėtų būti – duoną, pramogas ir viską, kuo naudojamės, reikia užsidirbti. Užimtumo tarnybos Akmenės skyriaus vadovas Algis Rudys sako, kad nedarbo lygis mažėja, įdarbinta daugiau asmenų nei pernai. Vasara visada pasiūlo darbo, už kurio užsikabina jaunesnio amžiaus žmonės. Jau skelbiamas aptarnavimo sektoriaus darbuotojų poreikis kurortuose, ir moksleiviai, studentai, ar nuolatinio darbo nenorintys žmonės darbinasi. Taip yra ir su mūsų rajono bedarbiais. Dalis gyventojų išvyksta į užsienį sezoniniams darbams. Taip pat ūkininkai registruoja darbo vietas. Pašnekovas A. Rudys sako, kad šiuo metu suaktyvėja statybų verslas, kuriam reikia daug pagalbinės darbo jėgos, tad užsidirbti gali ir profesinių įgūdžių neturintys Užimtumo tarnybos klientai.
Dabar skelbtos 36 laisvos darbo vietos. Šiuo metu rajone registruoti 1056 bedarbiai, praeitais metais tokiu laiku buvo registruoti 1131. Per balandžio mėnesį įdarbinti 129 asmenys. Dešimt žmonių suteikta galimybė mokytis ir įgyti profesiją, o reikalingi rajono įmonėms elektrikai, įvairių specialybių inžinieriai, autobusų vairuotojai, socialinių darbuotojų, slaugytojų padėjėjai. Ilgalaikių bedarbių taip pat mažėja, jų 243.
Situacija menkai keičiasi vyresniems nei 50 metų žmonėms, jiems vis dar sunkiausia susirasti darbo, arba jie jau nebenori dirbti ir visais įmanomais būdais atsisakinėja siūlomo darbo, ar profesijos įgijimo galimybės…
Visas rašinys gegužės 29 d. numeryje
