Daryk čia ir dabar

Pasakęs „daryk čia ir dabar“ nieko nenustebinsi – paprastas trumpų žodžių junginys, kuriuo raginame neapsisprendusius.  Tačiau įprasminus žodžius ir sujungus juos su polėkiu, veiksmu, rezultatas būna geras. Naujojoje Akmenėje gimusi, augusi ir kelis dešimtmečius gyvenusi Elena KRIŠTOPAITIENĖ sako prisitaikiusi sau kai kurias taisykles, nuo kurių gyvenimas nusispalvina šiltomis spalvomis. Viena taisyklių būtent tokia: „daryk čia ir dabar“. Ir Elena daro – ji daugel metų artėjant Kalėdoms paremia tuos, kuriems labiausiai reikia.

Kadangi Elena antrą dešimtmetį gyvena Vilniuje, nors į Naująją Akmenę atvažiuoja dažnai, čia dukros šeima, broliai, sesės, draugės, tačiau nebeaprėpia informacijos, kam materiali pagalba reikalinga. Tad klausia buvusių kolegių, nes su jomis išlaikė draugiškus ryšius. „Mergaitės (taip Elena vadina buvusias koleges) geriau už mane žino, kam reikia padėti, tad tariuosi su jomis. Prieš šias Kalėdas, kai niekur judėti negalima, taip pat telefonu pasikalbėjau su mergaitėmis, kam galėčiau materialiai padėti. Pasiūlė Socialinių paslaugų namų Dienos užimtumo centrą, papasakojo, kiek daug senjorų ten susirenka. Nudžiugau, kad būriui žmonių galėsiu praskaidrinti nuotaiką,“ – sako Elena.

I6prašyti leidimo parašyti apie metų metais aukojamus pinigus ir vertingus daiktus nebuvo paprasta. Elena Krištopaitienė kaskart apsidžiaugdavo, kad paskambinau, tačiau atsakymas būdavo „palikim viską, kaip yra. Man malonu padėti, kažkam malonu gauti.“ Bet prikibau „neatplėšiamai“ ir pažadėjau, kad parašysiu kukliai, kad kartu pamėginsime atsakyti į klausimą, kodėl aukoja. Ir tai daro ne vien per didžiąsias šventes. Gyvendama sostinėje Elena dalyvauja daugelyje akcijų…

Daugiau trečiadienio, gruodžio 30 d., VIENYBĖJE.