Duobėtas mokslo kelias

„Duobėtas kelias“ tik literatūrinis palyginimas, šiais laikais keliai ir takai į mokyklas asfaltuoti, o visus toliau gyvenančius prie pat mokslo šventovių durų priveža geltonieji autobusėliai. Mokytis skatinami visi. Bet esame sutrikę – kaip vis dėlto baigsis šie mokslo metai, nuotoliniu būdu ar gyvai.

Nutarimai, kokiu būdu bus mokomasi, keičiasi dažniau, nei spėjame aptarti. Dar praeitos savaitės pradžioje aiškinomės, kokiose mokyklose atnaujinamos pamokos klasėse. Nors kalbėta tik apie pradinukus, susitarti su tėvais nebuvo lengva, mat reikalavimai norintiems vaikus leisti į mokyklas ir mokykloms buvo pertekliniai. Mokyklos turėjo apklausti visus pradinukų tėvus, gauti sutikimus, be abejo, paruošti klases, patalpas, vaikų poilsio vietas, vietas, kur vaikai rinksis per pertraukas. Susikalbėti šimtu procentų pavyko tik Ventos gimnazijos vienos pirmokų klasės bendruomenei. Vaikai būtų grįžę į klasę. Mūsų rajone atliktos apklausos parodė du taisytinus dalykus: praktiškai neįmanoma apklausti visų tėvų, dalis apklaustųjų be tvirto motyvo atsisakė leisti vaikus į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu. Daroma prielaida, kad nesutinkantiems vaikus leisti į mokyklą tėvams patogu turėti priežastį, kodėl negali eiti į darbą, kai atlyginimas kompensuojamas – vaikai per maži likti namuose ir mokytis nuotoliniu būdu, jiems reikalinga priežiūra.

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos pradinių klasių mokinių tėvai apklausoje dalyvavo 83 procentais. 44 procentai sutiko, o 56 procentai nesutiko, kad vaikai sugrįžtų į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu. Ventos gimnazijai pavyko – apklausoje sudalyvavo 100 proc. pradinukų tėvų. Bet tik vienos klasės visi tėvai panoro vaikus leisti į mokyklą. Kiti atsakė įvairiai – 48 proc. sutiko, o 52 proc. nesutiko leisti vaikus į mokyklą.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, kovo 24 d. VIENYBĖJE.

„Saulėtekio“ progimnazijos pradinukai  grįžo į suremontuotas ir naujais baldais apstatytas klases. Trečiokai džiaugiasi susitikimu su mokytoja L. Šutkiene ir draugais.