Duonos reikia kasdien

Apie tai, kad duonos reikia kasdien, kuriamos eilės ir rašomos novelės. Net jei paprastai pasakytume, vis tiek skambėtų prasmingai: kasmet šimtai tūkstančių hektarų Lietuvos žemės apsėjama grūdais, kad vasarai baigiantis rugiapjūtė būti soti, kad pamaitintų kiekvieną. Kruopių seniūnijoje, Saunorių kaime ūkininkaujantis Jonas KIMINAS į žemę grūdus beria trečią dešimtmetį.

Liepos 12 – oji – maloni diena. Kredito unijoje „Tikroji viltis“ vyko susirinkimas, jame dalyvavo ir ūkininkas Jonas Kiminas. Ūkininkų sąjungos Akmenės skyriaus pirmininkė Gražina Gauronskienė ir ūkininkų sąjungos Akmenės skyriaus pirmininkės pavaduotojas Stanislovas Bačiulis „nutaikė“ progą pasveikinti kolegą su 60 – uoju gimtadieniu. Pas ūkininkus gyva graži tradicija – sveikinti kolegas jubiliejinių gimtadienių proga, ir ypač malonu būna nustebinti žmogų, kai šis nenumano apie tai. Tad sveikintojai sutartu laiku nuskubėjo į Kredito unijos būstinę… Buvo dar viena proga, po susirinkimo Kredito unijos kolektyvas ruošėsi pasveikinti ūkininkę, sablauskiškę  Vandą Matienę gimtadienio proga. Tad dviem duonos augintojams šilčiausi linkėjimai.

Jonas Kiminas šiandien džiaugiasi sutvarkytu ūkiu – 250 hektarų duoda derlių, jei skaičiuotų kartu su sūnaus Egidijaus žeme – būtų 300 hektarų. Jonas sako – dėl ateities esąs ramus, sūnus puikiausiai susitvarkys su visu ūkiu, be to marti Asta agronomė. „Viskas viename – ir žinios, ir galimybės“, – sako Jonas…

Visas rašinys liepos 16 d.

Roma JONIKIENĖ